Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Неделен хороскоп од 10 до 16 јануари 2022 година: Биковите блескаат во љубовта, а Стрелците се под притисок на работа

Откријте што ве очекува оваа недела!

Најсреќните знаци ќе бидат Водолија, Овен и Стрелец.

ОВЕН
ЉУБОВ: Голем број на излегувања и широк круг на луѓе кои постојано растат ќе ви ги направат деновите динамични. Ретки се оние кои ќе бидат сами, а најмногу ќе бидат опкружени со драги луѓе. Ќе бидете исполнети без разлика на статусот сингл или „во парови“.

КАРИЕРА: Работата со млади ќе биде најдобриот дел од работата оваа недела. Се останато ќе биде поврзано со стрес или мали тепачки во кои ќе изгорите. Ќе успеете да поставите некои работи, но на крајот ќе се запрашате колку сè има смисла. Имаат.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Обидете се да бидете јасни и да ги смирите страстите.

БИК
ЉУБОВ: Ако сè уште сте сами и искрено сакате љубов, продолжете понатаму. Ова се денови кога би можеле да блеснете во излет во кафуле или клуб, на сосема лежерни дружења на кафе или на пат кон работа. Ако сте во врска и двајцата ќе се движите повеќе од вообичаено. Може и да патувате.

КАРИЕРА: Со задоволство би го промениле вашиот систем за оценување на луѓето. Ќе работите на тоа. Овојпат вашите критериуми ќе бидат повисоки, а ќе бидат придружени со поголема отвореност кон другите. Преку појасна комуникација ќе склучите нови деловни договори.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Можни се пократки патувања.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Знаете дека можете повеќе и подобро, но не зависи само од вас. Никој не е совршен, па затоа не е вашата омилена личност. Обидете се да ја прифатите таква каква што е и ќе видите дека можете да бидете целосно среќни без непотребни притисоци и барања.

КАРИЕРА: Ќе пробате различни деловни опции. Некои дури ќе се осмелат да ризикуваат. Оваа игра исто така ќе ви донесе малку радост бидејќи нема да биде здодевна. Уметниците ќе имаат се повеќе работа пред публиката, а аплаузите нема да изостанат.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ќе мора да поработите на вашиот стил. Променете го.

РАК
ЉУБОВ: Лежерното дружење на кафе лесно може да се претвори во нешто повеќе. Ќе бидете пријатно изненадени од оваа можност. Ќе можете целосно да го покажете она што го чувствувате. Ќе биде добро. Единственото нешто што е важно е да не зборувате премногу. Одете полека.

КАРИЕРА: Ќе има мало доцнење на теми поврзани со финансии или недвижности и ќе мора сето тоа да го погледнете, да го анализирате и да донесете одлуки кои ќе го насочат понатамошниот развој. Обидете се да бидете што е можно пообјективни и не брзајте.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТИ: Вежбајте дишење за да се опуштите.

ЛАВ
ЉУБОВ: Веројатно ќе ги намалите излегувањата и ќе поминувате повеќе време на сосема обични места. Оние кои сè уште бараат сродна душа, би можеле да ја најдат љубовта токму таму, додека секој ден ќе бидат зафатени со откривање на сѐ повеќе и повеќе колку малку значи животот.

КАРИЕРА: Вашите заслуги допрва ќе излезат на виделина, а на вас е да бидете малку потрпеливи додека тоа не се случи. Не ги присилувајте вашите ставови дури и ако сте во право. Поумно е да чекате другите сами да го сфатат тоа. Тоа што гледате на работите подобро – е ваша предност.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Работите ќе си дојдат на свое место.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Каде и да се појавите ќе забележите дека многу очи се вперени во вас. Ќе бидете интересни и привлечни за другите, па ова се денови кога лесно можете да најдете друштво. Ако сеуште сте сами, не седете дома. Оние во врска ќе бидат среќни и исполнети, а љубовниот живот ќе им биде богат.

КАРИЕРА: Допрва ќе има мали борби, но некои победи се веќе на повидок. Вашиот фокус на интерес сега ќе се префрли на повисоко знаење. Многумина ќе бараат да ја усовршат својата експертиза. Тие што учат ќе имаат корист. Студентите полагаат испити.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Правете вежби за истегнување за да останете фит.

ВАГА
ЉУБОВ: Веројатно сте уморни од залудни љубовни обиди. Ќе ги избегнете фрустрациите со трпение и воздржаност. Планетите се уште не ви се наклонети кога е љубовта во прашање. Оние во врска нека бидат максимално толерантни додека не дојдат подобри денови.

КАРИЕРА: Желбата за акција ќе биде силна, но околностите постојано ќе ве водат на работа од сенка. Ова малку ќе ве забави. Затоа, овие денови можете да ги искористите за квалитетна подготовка и разработка на планови за деловната иднина што ја посакувате.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Идеално време за јога или медитација.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете загрижени поради незаинтересираноста за љубовта која ја чувствувате веќе некое време. Имајте на ум дека ова е минлива фаза, затоа не треба да и се придава преголемо значење. Од друга страна, одвреме-навреме ќе бидете во кругот на луѓе со кои радо и љубезно ќе комуницирате.

КАРИЕРА: Ќе има помудра фаза откако можеби ќе треба да ја наведнете главата. Ќе сфатите дека е дојдено време за борба. Сè повеќе сте подготвени јасно и гласно да го искажете својот став, а доколку некој не се согласува со него, ќе изнесувате аргументи. Нема да се откажете.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Држете се до вашите принципи.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Многумина конечно ќе успеат да ги отворат своите срца и да се ослободат од препреките или фрустрациите кои ги задржале. Тоа ќе биде напредок во вашите лични односи. Другата страна ќе ве поддржи и разбира. Ќе бидете охрабрени да продолжите понатаму.

КАРИЕРА: Иако ќе има притисок да ја завршите работата навреме, на работното место ќе владее опуштена атмосфера, па сите полесно ќе работите. Нема да можете да ги игнорирате правилата на работата кои треба да се почитуваат, но ќе знаете и да се забавувате заедно со колегите.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Следете го вашиот внатрешен глас.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Повремените несогласувања меѓу вас и вашата сакана ќе бидат поврзани со вашите побучни реакции или ситници. Воздржете се од коментари и фокусирајте се на она што е добро и што е важно. Така и двајцата ќе се чувствувате подобро и помирни.

КАРИЕРА: Понекогаш се чини дека работата престанува кога ќе ве нема, а штом ќе се појавите, сè започнува. тоа е резултат на вашата напорна работа и вашите најскапоцени квалитети, а тоа е дека сте вреден работник. И деновиве тоа ќе дојде до израз.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Бидете свесни за вашите квалитети.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Оние кои се на патување би можеле да ја искусат љубовта од соништата. Оние кои не патуваат ќе разменат убави идеи со другата страна. Ќе ја зајакнат довербата во врските, а слободните ќе бидат склони да го бараат само својот идеал. Ништо друго нема да влезе во игра.

КАРИЕРА: Некои теми од минатото ќе се вратат на дневен ред или ќе мора да работите со луѓе кои не ви одговараат. Треба да останете фокусирани и професионално да го завршите својот дел. Подоцна ќе бидете среќни што сте се поставиле на тој начин.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Одете на забава со пријателите.

РИБА
ЉУБОВ: Врската со саканата личност ќе биде силна во далечни и необични теми и активности. Ви претстојат денови во кои ќе разменувате идеи за се и сешто, но тоа ќе ве исполни. Оние кои се уште се сами ќе ја бараат личноста од соништата.

КАРИЕРА: Атмосферата на работното место ќе се подобри и покрај повремениот замор, полесно ќе работите. Ќе се подобрат и односите со колегите. Може да настанат мали фрустрации поради финансиски тешкотии кои се минливи по природа.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Направете нешто за вашата кондиција.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement