Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Неделен хороскоп: Овните чекаат нова љубов, додека Лавовите сè со полни паричници!

ОВЕН

Храна

Дефинитивно ќе треба да направите детоксикација на телото. Оваа недела, имате тенденција да водите нездрав живот, како во однос на исхраната, така и во однос на другите лоши навики. Обидете се да консумирате повеќе чај, особено корен од коприва или ѓумбир.

Љубов

Отфрлете сериозни теми и дилеми со некој близок, бидејќи решенија тешко дека ќе има. Од време на време, партнерот ќе биде склон да ве „боцка“, и тоа фино, но ќе има тежина и острина на кои навистина не треба да реагирате. Оваа недела, играјте на картата на љубовта, картата на страста – тоа е она што го правите повеќе од добро и каде што сигурно не можете да погрешите. Слободен Овен – многу добро може да биде влез во нова, прилично огнена љубовна приказна која само на прв поглед ќе изгледа привремена, краткотрајна. Во никој случај не е минливо, што повеќе – може да ви донесе „фаќање“ и обврска, пат кон заедница или брак.

Работа

Научете да молчите оваа недела. Да, кога имате најмногу „љут јазик“ да кажете, што е можно поостро и силно – не дозволувајте да зборувате. Оваа недела е чудна, знаете и може да донесе конфликти и со соработници и со претпоставени. Со овие први – бидете флексибилни, бидејќи можете. Со газдите …… така што не знам што да ви кажам, што важи за вас сега – или поклони се или склони се. Не можете да победите. Измерете ги зборовите, и проверете нормално работните хартии. Документите дефинитивно ќе ви создадат главоболка.

Пари

Тие ги сакаат вашите пари оваа недела. Дека сакате да го потрошите на дибидус е друга работа ….

Здравје

Вие не сте баш прекрасен во однос на енергијата и ревноста. Разладете повеќе, одморете се, прошетајте … сè лесно.

БИК

Храна

Потребна ви е храна што ќе го забрза метаболизмот и ќе го подобри варењето, што е доста проблематично оваа недела. Јадете повеќе млеко и млечни производи, зелен зеленчук, чорби, но и сливи, смокви и разни житни култури.

Љубов

Шарена недела е пред вас. Часот е одличен и вие сте на седмо небо, на часот имате милион и едно неодговорено прашање. Општо земено – вашиот партнер ве „крева“ со своите постапки и ве прави да се чувствувате добро, но многу брзо ве обземаат некои стравови и се активираат сопирачките. Слушајте ги советите – не гледајте филмови, не барајте сериозни разговори (освен на безопасни, секојдневни теми), само уживајте во моментите што ви носат страст … и ќе има. Слободни Бикови – убавата енергија е активирана и пред вас се настани што ќе ви донесат насмевка на лицето. Не е време да се повлечеме, време е да блеснеме и да уживаме.

Работа

Комплицираната позиција на Меркур, планетата што управува со комуникацијата во вашето поле на секојдневно работење, може да донесе брзина во текот на оваа недела, што резултира со грешки, бавноста во постигнувањето договори и завршувањето на обврските, лошите и тешки односи со оние со кои работите. Исто така, очекувајте проблеми поврзани со техниката и документацијата. Лоша организација и недостаток на фокус. Ќе бидете најдобро ако се проверите оваа недела и многу внимателно ги слушате другите, особено вашите претпоставени.

Пари

Трошоците и одливите на готовина се поизразени од приливите.

Здравје

Можност за повреди, проблеми со спиењето.

БЛИЗНАЦИ

Храна

Поголемиот дел од неделата е доста баран и психички и физички за вас, затоа подобрете ја дополнителната состојба на вашето тело и дух со избалансирани и почести оброци. Препорачливо е да консумирате бело пилешко или мисиркино месо, спанаќ, моркови и зелена салата.

Љубов

Пред вас е околу половина недела во врска со односот со вашиот партнер. Вие двајца ви е доста тешко да се помирите, вашите енергии не се совпаѓаат во моментот. Можеби сметате дека вашиот партнер е премногу тежок, комплициран, баран и статичен, додека другата страна може да мисли на вас дека е неоправдано критичен, кавга и менува расположение на моменти. Тој исто така може да ви замери што посветивте премногу време на себе и на вашите пријатели. Слободните Близнаци – расположени сте за авантура, за промени во љубовниот живот. Но, тешко можете да ги постигнете своите цели кога станува збор за сериозна врска.

Работа

Сè уште ве носи бран позитивна енергија и волја за интензивно учество во деловниот живот, особено кога станува збор за потенцијални договори. Но, за жал, аспектите на оваа недела се такви што не можете да постигнете ништо лесно или брзо. Уште повеќе, може да се случи други луѓе или околности да ве затворат во оние ситуации што се важни за вас. Бавност во реализацијата на плановите, проблеми во договорите, тешкотии во прашања од важни прашања со документите. Не се предавајте, сепак можете да направите дел од ова во ваша корист.

Пари

Финансиските прашања се особено изразени. Не е време за заеми или кредити.

Здравје

Значителен пад на енергијата и имунитетот. Настинките се лесно можни. Исто така – вие сте склони кон повреди.

РАК

Храна

Би било добро да ја подобрите крвната слика со поголем внес на риба, пилешко и мисирка, кромид и лук, јајца, цвекло, спанаќ, домати. На пазарите и пазарите сè уште има праски и нектарини и бобинки – засладете се.

Љубов

Еден чекор напред, еден чекор назад. Оваа недела работите од крајност до крајност. Во еден момент сте подготвени да потчините сè на партнерството, да се промените себеси и да се прилагодите …. а во друг момент вашиот внатрешен немир работи напорно, што доведува до тешкотии и проблеми во комуникацијата. Не е време за сериозни прашања и договори со некој близок затоа што ќе ви биде многу тешко да се помирите …. Слободни Ракови – посветете се повеќе – дури и ако имате приврзаност и симпатија кон некого, сега е многу тешко да се дојде до конкретни настани. На крајот некоја повремена комуникација, но и прилично невешт.

Работа

Пред вас е прилично напорна деловна недела. Што и да ви паѓа на ум – планови, проекти, договори – сега ќе биде многу тешко да се започне, без оглед колку напор да вложите. Ако нешто не работи, имајте повеќе трпеливост или оставете „за друг пат“ и свртете се кон она што се отвора и е полесно да се реализира. Некои ситуации во местото каде што работите тлеат, незадоволството е присутно и можно е оваа недела атмосферата да биде прилично вознемирена, дури и во некои моменти што врие.

Пари

Финансиски не стоите толку лошо. Забележителни се зголемените трошоци за куќата и членовите на семејството.

Здравје

Зголемена нервоза и стрес, можни проблеми со спиењето. Метеоропатски реакции.

ЛАВ

Храна

Леб и колачи направени од интегрално брашно, житарки од цели зрна, интегрален ориз, јаболка, ореви, бобинки. Сето ова ќе ви помогне во варењето на храната, но и ќе ви донесе доволно енергија. Избегнувајте слатки, а ако навистина не можете да издржите – јадете црно чоколадо

Љубов

Договорите и комуникацијата со партнерот се крајно проблематични оваа недела. Дури и ако сте и двајцата подготвени за компромис, ќе се случи нешто што ќе донесе вознемиреност, нонстоп ќе имате камен на сопнување и пречки. Се разбира, сето ова може да биде дополнително комплицирано ако и двајцата сте во фаза на гледање на себе си и на своите приоритети прво – само тогаш нема теоретски шанси да дојде до усогласување. Покрај тоа, некои непријатни теми можат да бидат ставени на дневен ред, и заедно со нив – дискусија. Слободните Лавови – оставете ја приказната полека да се гради, чекор по чекор приближувајќи се. Тешко е и бавно, но тоа оди.

Работа

Неколку добри потези беа направени минатата недела, тоа не е проблем. Проблемот е во тоа што очекувате реализација веднаш, а тоа е сега скоро невозможно да се пријави. Оваа недела дури можете да очекувате да се соочите со препреки на кои не сметавте. Можни се непријатни информации … Инвестирајте повеќе трпеливост и напор, бидејќи тоа е единственото нешто што можете да го направите сега. Она што е важно е да изградите постабилна деловна иднина со бавно темпо, но тоа ќе биде позабележително само во наредните месеци.

Пари

Сè уште сте во фаза кога е полесно да привлечете пари. Користете го мудро.

Здравје

Болки во екстремитетите, повреди. Бидете повнимателни во сообраќајот.

ДЕВИЦА

Храна

Како да немате доволно време да седнете оваа недела, да уживате во оброците со вашето семејство. Местото нема да ве задржи, па оброците „од нозе“ ќе станат речиси секојдневна работа за вас. Избегнувајте брза храна, пекари колку што можете, јадете нешто повремено и „на лажица“.

Љубов

Прилично комплицираните аспекти на вашиот владетел Меркур во текот на поголемиот дел од оваа недела зборуваат во прилог на воспоставување мир, спокојство и прилагодливост во односите со вашата сакана, бидејќи само на тој начин ќе ги избегнете последиците од правењето на нешто поразлично. И тие последици можат да бидат дискусии, тишина и дистанцирање од партнерот, тешки теми и прашања што не можат да се решат сега како и да е, тие само ќе донесат немир кај двајцата. Слободните Девици – желбите се едно, реализацијата е нешто сосема друго. Колку и да се силни желбите во моментот, тешко дека ќе можете да посегнете по нив и да ги повлечете во вашите раце.

Работа

Можно е да сфатите дека сте зеле премногу голем залак и дека нема да биде толку лесно да се справите со тоа. Во превод – колку и да ветуваше нешто што започна во текот на изминатата недела, сега има застој. Има смисла за овој ќор-сокак затоа што некои работи треба да се преиспитаат, некои документи треба дополнително да се проверат, некои точки од договорот да се стават на понатамошно разгледување. Ова е недела која ветува посветеност од вас, во тие најсложени и најтешки, досадни моменти. Одете полека.

Пари

Трошоците се натрупуваат, многу треба да се почитува оваа недела.

Здравје

Ментален и физички замор. Можни се и повреди. Хроничните проблеми се посилно активирани.

ВАГА

Храна

Доколку не водите грижа и не се мерите според исхраната, оваа недела ќе се соочувате со стомачни проблеми почесто од вообичаено. Не можете да одолеете на некои видови храна и тоа е сосема во ред – но обидете се да бидете поумерени.

Љубов

Вагите треба да ги мерат зборовите во текот на оваа недела. Но, фактот дека ќе одмерите, не значи дека ситуацијата во емотивното партнерство ќе биде совршена. Од друга страна, постојат „убоди“ на кои можете да реагирате. За некој близок и за вас, најдобро би било само да се сакате оваа недела, страствено – да фрлате сериозни теми и прашања важни за вашата врска – сега нема решение, можете само да се расправате ….. или да замолчите. Слободната Вага – енергија, емоции и огнена течност растат помеѓу вас и личноста што ја сакате. Дали тоа значи дека ќе се случи нешто конкретно? Па … мислам дека е сè уште тешко.

Работа

Едноставно ќе завршите со една обврска и ќе се подготвите да земете длабок здив и да се опуштите за момент … и тогаш ќе се појави следниот, уште покомплексен и уште понапорен. Оваа недела се соочувате со барачки, оптоварувачки и аргументирани луѓе – би сакал да кажам дека ќе бидете ладни како шприц и дека нема да реагирате, но не сум сигурен во тоа. Ситуациите ве погодуваат во чувствителни точки и можно е да направите расправија или грешка, да направите грешка во брзината.

Пари

Ќе бидете во форма долго време – парите дојдоа, парите исчезнаа.

Здравје

Можни повреди, проблеми со екстремитетите и ‘рбетот. Недостаток на енергија.

СКОРПИЈА

Храна

И оваа недела ќе има повремени проблеми со вриење. Избегнувајте тесто, месни производи и пржена храна. Консумирајте млечни производи, овесна каша, ореви, банани, намалете го месото на минимум.

Љубов

Тензијата во вас расте. Деновиве сте како темпирана бомба – максимално се контролирате, но нешто што сакате да го кажете или да го направите кога станува збор за вашите партнерства – ќе слушне за вас и ќе излезе, порано или подоцна. Можеби оваа недела, а можеби и ќе можете да почекате уште малку. Површно и преку страст – врската со саканата личност блеска и гори, си давате поддршка едни на други. Што има во вас и што ќе тресете во лицето на вашиот партнер – ќе видиме. Слободни Шкорпии – бранови на страв и бранови на страст се преплетуваат во вас. Еден час би направил чекор кон некого, еден час би се повлекол и молчел. Го гледате во очи со сомнежи.

Работа

Огромна физичка и ментална исцрпеност е нешто што ве чека оваа недела. Не правете никакви планови затоа што е малку веројатно дека ќе можете да ги следите. Дури и кога навистина го сакате тоа, ќе се случи нешто што ќе ве сопне, ќе направи чекор назад и ќе ве преплави со други ситуации и обврски. Гледате – за стабилност и финансии, ова е одличен период за вас. Но, проблемот е што овој одличен период ве „јаде“ енергично и ви носи нервоза, па така можете да разговарате со соработниците на работа.

Пари

Ќе заработите и нема што повеќе да се зборува. Но, вие сте свесни дека има продолжение, и тоа е – пари, и само париии….

Здравје

Лош сон, нервоза, проблеми со ‘рбетот и екстремитетите, настинки, главоболки, синуси, метеоропатични реакции, уринарно-генитален тракт ….. дали сакате повеќе? Вие сте во период кога, за жал, сè уште можете да имате здравствени проблеми. Затоа, бидете паметни – бидете внимателни, спасете се.

СТРЕЛЕЦ

Храна

Потребна ви е умереност кога станува збор за исхраната. Наместо да го практикувате, се чини дека оставате лошите навики да преовладуваат и да имаат предност. Вие сте во период кога можете да се ограничите на некои намирници, или на тековната диета – кажете – запрете!

Љубов

Сè додека ги туркате емоциите и страста во прв план, сè ќе биде како што треба. Оваа недела е најдобро да молчите и да се сакате, ништо друго. Бидејќи, комуникацијата ќе биде камен на сопнување за вас, договорите ќе бидат комплицирани и тешки, без разлика какво прашање ќе покренете – многу брзо ќе наидете на пречки, одложувања и неможноста да се согласите. Нема победници на дебатите оваа недела, нека ви биде на ум. Па дури и не ги извршувајте. Слободен Стрелец – слатки и примамливи предизвици, задоволства што ве повикуваат да нурнете во нив и да се препуштите. Така направете го тоа, ако веќе ви е понудено. Не размислувајте премногу, може да ве боли главоболка.

Работа

Додека некои деловни ситуации ќе се одвиваат без никакви проблеми и одложувања, вие ќе управувате како риба во вода ….. ќе има и други, со кои не знаете што да правите. И ми се чини дека ќе има повеќе од овие други оваа недела. Или тие ќе бидат особено важни и важни за вас и нема да можете да ги решите на задоволителен начин. Очекувајте проблеми со документи, дозволи, договори. Ќе има еден елемент на блокада и иритација во сè што правите затоа што не можете да го сторите тоа веднаш.

Пари

Па …. се смеете на некои повисоки трошоци оваа недела ….

Здравје

Не претерувајте. Потребен ви е повеќе одмор и релаксација.

ЈАРЕЦ

Храна

Оваа недела ви носи умереност, самоодговорност и создавање на вистински навики кога станува збор за исхраната. Ова е одлично време да се започне со диета или нова диета. Само обидете се да имате повеќе чорби и зготвена храна на вашето мени.

Љубов

Ништо не е под ваша контрола оваа недела и верувам дека има многу фрустрирачки ефект врз вас. Но, тоа е вашиот период, затоа бидете сигурни дека ќе се справите со тоа на најдобар можен начин. Сè што е поврзано со вашиот партнер, дом, семејство – ви носи главоболки и загатки. Дури и кога сте сакана и сте во целосна согласност – постојат ситуации и околности околу вас кои ви носат тежина, притисок, промени во последен момент. Подгответе го целото трпение на Јарец – ќе ви треба. Слободни Јарци – може да се дружите, може и малку да флертувате – повеќе од тоа би било чудо.

Работа

Она на што дефинитивно може да сметате е дека имате активна и настанска недела пред вас. Се разбира, јас всушност ти кажувам на убав начин дека ќе се расипеш, дека не знаеш каде удираш, дека ќе се бориш до исцрпеност на дневна основа, дека другите ќе бидат тешки за тебе како црната земја. Она што сакате да го одите брзо, ќе оди полека, и онаму каде што сакате да забавите и да одите полека – сè ќе оди хаотично и со полна брзина. Но, дали ќе попуштите? Не, многу упорно се залагате.

Пари

Доцнење во плаќањата или намалување на приливите што го очекувавте.

Здравје

Проблеми со ‘рбетот, екстремитетите, забите.

ВОДОЛИЈА

Храна

Тешко дека ќе одолеете на искушенијата кога станува збор за храна оваа недела. Или ќе варирате – еден ден ќе можете да ја одржувате диетата што ја започнавте, а следниот ден ќе можете да го јадете омилениот оброк. Променлива, ништо

Љубов

Што се случува во вашата глава, какви бранови и бури – само вие знаете. Евидентно е дека има многу стравови, сомнежи, несигурности, преиспитувања на себе си и на другата страна и на целата врска. Со своите зборови и постапки, партнерот дополнително придонесува овој ментален сегмент да биде уште повозбуден и бран. Ќе имате стравови, ќе бидете несигурни, ќе бидете љубоморни. Но, сето тоа се случува одвнатре, и што има надвор? Па, однадвор, вие двајца се смеете едни со други и се преправате дека сè е во ред. Слободена Водолија – чекате нешто, следите, мерите, барате момент да дејствувате … или се надевате дека другата страна ќе направи потег.

Работа

Сè што правите, ќе го сторите со тежина и прескокнување пречки што немилосрдно ви излегуваат од патот во секој момент. Пречки преку луѓе, низ околности, преку проблеми со документи, преку проблеми со техника и во договори. Но, оние околу вас нема да го видат (освен можеби во ретки моменти кога маската ќе ви падне од лице и кога ќе пукнете како личност), тие ќе видат само насмеано лице, активна и ажурирана личност која совршено ја извршува својата работа. Обидете се да го прескокнете тоа „лично пукање“, не ви требаат дискусии ….

Пари

Финансиските приливи се подобруваат, но паралелно – трошоците се зголемуваат ….

Здравје

Мрачен период за вас. Зголемен стрес, метеоропатски реакции, вознемиреност.

РИБА

Храна

Оваа недела или ќе јадете или не јадете на нервна основа. Во превод – еден час ќе ве теши храна, еден час целосно ќе заборавите дека сте прескокнале оброк. Или двајца. Како ова ќе влијае на вашиот стомак и вашето здравје веќе е прашање.

Љубов

Во овој период, вашиот љубовен живот е постојана борба. Што е со вас, што е со вашиот партнер, што е со околности што навистина не се на ваша страна. Во моментот саканата личност и вие навистина не се разбирате, но можеби поентата е во тоа што вие лично не можете да прифатите дека лицето спроти улицата не мисли и не постапува исто како вас. Ова ќе биде можно само кога сте во врска со себе. Се додека сте со друга личност, мора да разберете дека тој има право на сопствено мислење и гледна точка. Во превод – вашата врска е силна, добро сте, но создавате проблеми за себе. Слободни Риби – флерт за работа.

Работа

Тешко ви е да се справите со некои ситуации во деловната сфера во текот на оваа недела, затоа што треба да бидете што е можно порационални и практични, а со тоа и да ги доведете другите луѓе во неволја. Не можете да ја правите вистинската работа истовремено и да бидете добри за сите – има шанси да влезете во конфликт со некои луѓе правејќи ја вистинската работа. Треба да го сторите тоа според вашата совест, што и да донесе тоа. Оваа недела е прилично тешка и комплицирана за вас. Подгответе се да водите скоро секојдневни битки.

Пари

Трошоците се натрупуваат.

Здравје

Не е одлично, но коректно е.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Најгламурозниот тренд од 2000-тите е повторно во мода. Модата од 2000-тите конечно се враќа на модните писти и на нашите гардероби: веќе сме навикнати...

Fine Living

Австралискиот уметник и златар Колин Барн верува дека шахот, како стратешка игра што ја уживаат милиони луѓе ширум светот, заслужува луксузен изглед, па затоа...

Fool Moon

Според (застрашувачката) европска статистика, скоро 70 проценти од жените воопшто не разговараат со својот партнер за секс. Зошто е важен разговорот? Не можеме да...

Route 66

Секогаш кога ќе наидеме на нов концепт на мотор, секогаш се надеваме дека тој ќе ни понуди нешто повеќе од вообичаено, поместувајќи ги границите...