Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Неговата биографија е една од најпродаваните книги во последните десет години

Холивудската sвезда и миленик на жените, актерот Метју Меконахи, стана автор на бестселерот кога ја објави својата биографија „Greenlights“.

Тој ја напиша за време на 52-дневна изолација во пустината во Тексас, а во него, меѓу другото, зборуваше и за неговото тешко детство, кое е обележано со бурна и често насилна врска со неговите родители.

Меконахи е роден во 1969 година во Увалде, Тексас. Неговата мајка Мери Кетлин била писателка и учителка, а неговиот татко Џим бил локален бизнисмен со нафта кој по средно училиште професионално играл американски фудбал.

„Јас сум најмладиот од тројцата браќа и сум син на родители кои се разведоа двапати и се венчаа трипати“, напишал актерот.

Тој откри и како неговиот татко починал во 1992 година од срцев удар додека водел љубов со неговата мајка.

И додека во својата биографија неколку пати потенцираше дека многу ги сака и двајцата, тој исто така призна колку е тешко да пораснеш во нездравата средина што биле препуштени тој и неговите браќа. Во неговата биографија ја предизвика бурната врска на неговите родители преку неколку примери.

Се потсети на една вечер кога имал само пет години и кога од татко му побарал уште една порција компири за вечера.

„Дали си сигурен дека сакаш повеќе, дебело момче?” Мајка го праша тогаш својот татко и продолжи да го исмејува за неговата тежина, а Метју и неговите браќа знаеја дека нешто лошо се подготвува.

„Тато ја сврте масата наопаку, стана и се упати кон мама, а таа веднаш потрча да повика полиција“, напиша тој.

Работите потоа станале уште полоши, бидејќи неговиот татко ја забил мајка му во трпезарискиот ѕид, а таа во одбрана го удрила со телефонска слушалка преку лицето и му нанела тешки скршеници на носот.

Потоа ја опиша нивната борба во која таа имала нож во раката и тој шише кечап. На крајот и двајцата биле прекриени со кечап и крв, додека Метју и неговите браќа се сокривале под креветот.

„Паднаа на колена на подот од кујната, кој беше покриен со кечап и крв … и започнаа да водат љубов“, се сеќава актерот во неговата биографија.

„Така се сакаа моите родители“, заклучи тој.

Инаку, „Greenlights“ во моментов е една од најпродаваните книги во оваа деценија, што самиот актер не се надевал дека ќе ја објави.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Уште на влезот се чувствува чудна енергија која не доаѓа од овој свет… Таинственото место кое се наоѓа во близина на Атина речиси никој...

Route 66

Како што дефинира речникот, супернова е експлозија на sвезда… Сега, благодарение на брендот Pagani , тој израз претставува и неверојатен хиперавтомобил со цена од...

Fool Moon

Принцот Хари пристигна во Лондон без Меган Маркл. Како што дознаваме, Хари отпатувал во Англија два дена по смртта на неговиот дедо, принцот Филип,...

Cotton Club

Плетените елеци добија нова популарност минатата година и нема да се откажат од својата позиција и оваа пролет. Ги видовме во колекциите Lacoste и...

Advertisement