Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Неговата биографија е една од најпродаваните книги во последните десет години

Холивудската sвезда и миленик на жените, актерот Метју Меконахи, стана автор на бестселерот кога ја објави својата биографија „Greenlights“.

Тој ја напиша за време на 52-дневна изолација во пустината во Тексас, а во него, меѓу другото, зборуваше и за неговото тешко детство, кое е обележано со бурна и често насилна врска со неговите родители.

Меконахи е роден во 1969 година во Увалде, Тексас. Неговата мајка Мери Кетлин била писателка и учителка, а неговиот татко Џим бил локален бизнисмен со нафта кој по средно училиште професионално играл американски фудбал.

„Јас сум најмладиот од тројцата браќа и сум син на родители кои се разведоа двапати и се венчаа трипати“, напишал актерот.

Тој откри и како неговиот татко починал во 1992 година од срцев удар додека водел љубов со неговата мајка.

И додека во својата биографија неколку пати потенцираше дека многу ги сака и двајцата, тој исто така призна колку е тешко да пораснеш во нездравата средина што биле препуштени тој и неговите браќа. Во неговата биографија ја предизвика бурната врска на неговите родители преку неколку примери.

Се потсети на една вечер кога имал само пет години и кога од татко му побарал уште една порција компири за вечера.

„Дали си сигурен дека сакаш повеќе, дебело момче?” Мајка го праша тогаш својот татко и продолжи да го исмејува за неговата тежина, а Метју и неговите браќа знаеја дека нешто лошо се подготвува.

„Тато ја сврте масата наопаку, стана и се упати кон мама, а таа веднаш потрча да повика полиција“, напиша тој.

Работите потоа станале уште полоши, бидејќи неговиот татко ја забил мајка му во трпезарискиот ѕид, а таа во одбрана го удрила со телефонска слушалка преку лицето и му нанела тешки скршеници на носот.

Потоа ја опиша нивната борба во која таа имала нож во раката и тој шише кечап. На крајот и двајцата биле прекриени со кечап и крв, додека Метју и неговите браќа се сокривале под креветот.

„Паднаа на колена на подот од кујната, кој беше покриен со кечап и крв … и започнаа да водат љубов“, се сеќава актерот во неговата биографија.

„Така се сакаа моите родители“, заклучи тој.

Инаку, „Greenlights“ во моментов е една од најпродаваните книги во оваа деценија, што самиот актер не се надевал дека ќе ја објави.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement