Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

На врвот на престижната листа: Ова е најубавиот маж во 2022 година…

Секоја година TC Candler и The Independent Critics составуваат листа на најубави лица.Од 1990 година, „TC Candler“ и „The Independent Critics“ прават листа на топ 100 најубави и најзгодни лица.

Минатата недела на YouTube беа објавени резултатите за оваа година каде беа откриени 100-те најубави лица по повеќе од 3 милиони јавни номинации и 1.800 номинирани личности.

Годинава првото место му припадна на британскиот актер Хенри Кавил.

Насловот на објавеното видео гласи: „Естетското совршенство е само еден од критериумите“.

  • Благодатта, елеганцијата, оригиналноста, смелоста, страста, класата, сталоженоста, радоста, ветувањето, надежта… сите тие се отелотворени во одлично лице – вака е опишан овогодинешниот победник.

Заедно со ѕвездата на „Superman“ и „The Witcher“, второто место на листата го зазеде пејачот на групата „Stray Kids“ Хванг Хјуњин, а по него се актерите Тимоти Шаламе,Крис Хемсворт пејачот Кеунг То, актерот Лусиен Лависконт и многу други.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кајли Џенер блеска во новата кампања за очила на Dolce & Gabbana за пролет 2023 година. По стапките на нејзината сестра Ким Кардашијан, која...

Green Tea

Што се однесува до содржината на витамин Ц, кивито е далеку пред портокалот и ананасот. Покрај тоа, тој е богат со растителни влакна, кои...

Route 66

Раперот со најголема колекција на автомобили во светот има и вистинско уметничко дело во својата гаража. Снуп Дог минатата година наполни 30 години во...

Cotton Club

Не е тајна дека каде и да се појави, актерката и пејачка Џенифер Лопез секогаш е главна атракција. Познатата латино дива создаде сопствена линија...

Advertisement