Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Најтешкиот момент на Роналдо: „Наше момче, ти си нашиот ангел”.

ronaldo & georgina

Се јавија многу поранешни и сегашни соиграчи на Роналдо, како Рашфорд, Мората, Лукас Васкез, Џејмс Родригез, но и легендарниот Усеин Болт. Поддршка за него изрази и Манчестер Јунајтед.

Со огромна тага мораме да објавиме,почина нашето момче. Ова е најтешката болка со која може да се соочи еден родител. Само раѓањето на нашата ќерка може да ни даде сила да го преживееме овој момент. Сакаме да им се заблагодариме на лекарите и медицинските сестри за се. Шокирани сме по оваа загуба и бараме од сите приватност во овие тешки моменти. Наше момче, ти си нашиот ангел. Секогаш ќе те сакаме, напиша Кристијано Роналдо збогувајќи се со својот син кој не преживеа на породувањето …

Тој и неговата партнерка Џорџина Родригез очекуваа близнаци, но на свет дојде само ќерката. Загубата на дете е најлошото нешто што може да му се случи на еден родител, а на Роналдо многумина веднаш му испратија пораки со поддршка. напишала неговата сестра Катја Авеиро

  • Господ да се грижи за се и да ти го зацврсти патот. Нашиот ангел е веќе во скутот на нејзиниот татко, а нашето девојче, цврсто, силно и полно со здравје, ќе не научи дека само љубовта е важна.

Се јавија многу поранешни и сегашни соиграчи на Роналдо, како Рашфорд, Мората, Лукас Васкез, Џејмс Родригез, но и легендарниот Усеин Болт. Манчестер Јунајтед на Роналдо напиша:

  • Вашата болка е наша болка. Ви испраќаме вам и на вашето семејство љубов и сила да го пребродите ова.
  • Моите мисли се со тебе и Георгина, брат. Жал ми е“, напиша Рашфорд.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement