Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Најперверзните жени се родени во овој хороскопски знак

Припадниците на овој хороскопски знак сакаат да заведуваат, не се срамат да се препуштат на разни видови задоволства во спалната соба, а партнерите често знаат да изненадат со иновативни идеи.

Тие се имагинативни, креативни, слободни и невозможно е да се спротивстави на нивниот сексапил.

Станува збор за жени родени во знакот Овен.

Таа е родена ловец. Флертувањето и заведувањето е она во што е најдобра. Доаѓа до неа како игра во која ужива и секогаш сака да победува, што не е чудно со оглед на нејзината конкурентска природа. Кога мажот лесно паѓа врз нејзиниот шарм, таа едноставно го прегазува и продолжува во потрага по поголем предизвик. Затоа што таа е одличен авантурист во душата.

Ако маж сака целосно да ја освои жената Овен, тој мора да и пружи доволно задоволство, но и да и ја исполни нејзината себична страна. Во спротивно, таа нема да има проблем да лета далеку и да ја побара во некој друг.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Иако за многумина „никна“ преку ноќ, мостот всушност е изграден од 2017 година. Долг е 100 метри и се издига до максимална висина од...

Fool Moon

5 манипулативни тактики што ги користат нарцисоидите! Нарцисоидите се многу вешти во манипулативни игри – тие знаат како да го привлечат и задржат вниманието...

Cotton Club

Кејси Кадваладер, креативниот директор на Mugler, ја претстави колекцијата пролет-лето што е веќе достапна за купување на веб-страницата на модната куќа. Дизајнерот продолжи да...

Four Seasons

Замокот нуди прекрасен панорамски поглед на регионот, кој инаку е познат по своите добри вина. Каква среќна случајност! Castel del Monte или „ридски замок“...

Advertisement