Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Најопасните Хороскопски Знаци кои ќе ве „прободат зад грб“

Понекогаш познаваме некого многу долго, затоа сме изненадени од неговото целосно вртење грб.

Астролозите велат дека склоноста кон такво однесување може да се прочита во хороскопот.

Додека има некои луѓе кои би ставиле рака во оган за вас во секоја ситуација и безброј пати ја докажале својата лојалност кон вас, има и такви на кои не треба да им се верува, бидејќи тие ќе ве „прободат зад грб“ во прва дадена можност. Без разлика дали го прават тоа од чиста корист, зли намери или навики, астролозите велат дека постојат пет хороскопски знаци на кои не треба да им се верува, но секогаш бидете внимателни со нив.

  1. Овен: Најголемиот прободувач зад грб

Овенот тврди дека е верен хороскопски знак, но неговите постапки понекогаш се многу сомнителни. Тие изгледаат доволно пријателски расположени, но нема да се двоумат да се однесуваат непријателски кога ќе видат можност да напредуваат или да ги постигнат своите цели, дури и ако тоа значи предавство на нивните најдобри пријатели.

  1. Близнаци: Тие не се олицетворение на верност

Личноста на Близнаците е дефинитивно нешто на што секој треба да обрне внимание. Овие луѓе се одлични актери и тие се однесуваат како ваш најдобар пријател една недела без никаков проблем, а следната ви го свртуваат грбот.

  1. Лав: Комплетен опортунист

Не е дека Лавовите се злобни, но тие се всушност многу непостојани и лесно ги менуваат своите ставови. Личноста на Лавот е решена и сигурно сака да се искачи на врвот, поради што, кога ќе им се најде добра прилика, нема да се воздржи од одбивање на пријатели.

  1. Скорпија: Нечувствително ги елиминира „заканите“

Со таква непредвидлива и мистериозна личност, тешко е да се предвиди што Скорпијата би можела да стори, а кога е во прашање пријателството, не сметајте на нивната лојалност. Скорпијата е премногу амбициозна за да ги стави на прво место другите пријателства и туѓите чувства.

  1. Риби: Лажни пријатели

Рибите се такви пријатели кој ќе ви забоде нож во грб додека тој ви се насмевнува. Рибите се едни од најповршните и најплитки хороскопски знаци, што објаснува зошто тие се преправаат дека се добри пријатели, иако во реалноста тие бараат начини да ве скршат и со тоа да се издигнат себеси.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Како што дефинира речникот, супернова е експлозија на sвезда… Сега, благодарение на брендот Pagani , тој израз претставува и неверојатен хиперавтомобил со цена од...

Fool Moon

Принцот Хари пристигна во Лондон без Меган Маркл. Како што дознаваме, Хари отпатувал во Англија два дена по смртта на неговиот дедо, принцот Филип,...

Cotton Club

Плетените елеци добија нова популарност минатата година и нема да се откажат од својата позиција и оваа пролет. Ги видовме во колекциите Lacoste и...

Green Tea

И, зошто тие се важни за оние кои не спортуваат? Првото нешто што ми паѓа на ум кога зборуваме за спортска исхрана е протеинот....

Advertisement