Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Најмрачната страна на хороскопските знаци: Брутална до исцрпеност, не сте ни свесни за што се подготвени!


Никој не е совршен, и секој од нас има недостатоци. Но, постојат хороскопски знаци со кои негативните страни се изразуваат до бруталност. Тие се подготвени на сè за да ја постигнат зацртаната цел.

Овните ги привлекува оружјето

Ако тие се занимаваат со криминални активности, најверојатно другите им плаќаат за тоа, без разлика дали се собирачи на долгови, уценувачи или платени убијци.

Импулсивните лавови честопати можат да бидат избрзани

Луѓе родени во знакот Лав се сметаат за оние кои најчесто носат или поседуваат оружје. Тие се занимаваат и со провали и хакирање. Импулсивни се, и покрај добро разработениот план, обично се одвиваат лошо затоа што брзо признаваат сè.

Близнаците се склони кон изневерување

Ако се вклучени во криминал, најчесто станува збор за измами. Близнаците не се закануваат со помош на пиштол, туку со лажни ветувања. Откако ќе бидат фатени со сета сила, тие се обидуваат да излезат и се подготвени на сè, дури и да го откријат името на помагателот. Но, дури и тогаш, тие прибегнуваат кон лаги за да се соберат заедно.

Бикот не може да им одолее на парите

Овој хороскопски знак е претежно вклучен во работни места кои вклучуваат мала работа и голема заработка, како што се перење пари и кражба.Тие обично самите ја извршуваат работата и не кажуваат никому за тоа. Ако ги фатите на дело, тие ќе се покајат и ќе сторат сè да им простат.

Раковите сметаат дека некои луѓе заслужуваат насилство

Во моменти на ментално растројство, Раковите се склони на насилство, а најчесто станува збор за убиства од страст или одмазда и киднапирања.Тие тешко можат да го контролираат својот темперамент и се во состојба да го убијат својот шеф затоа што биле отпуштени. Кога ќе бидат фатени, Раковите изгледаат изгубени, но сепак сметаат дека нивните жртви „го заслужуваат тоа“.

Девиците планираат до последниот детал

Меѓу припадниците на земните знаци, Девиците се најмалку склони кон криминал. Дури и ако се занимаваат со матна деловна активност, тие детално го планираат тоа.Како и другите припадници на земните знаци, тие претежно се справуваат со финансиска измама. Поради тоа, Девиците се крајно опасни како криминалци.Тој нема да се занимава со ситни прекршоци. Ако веќе ја ризикуваат својата слобода, тоа го прават за голема корист или за слава.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Таа има 50 години и е најубавото тело во Холивуд. Џенифер Лопез очигледно има добри гени, но работи и многу напорно за да ги...

Wall Street

Судејќи според ова, 2020 година е навистина лоша година за сите… Како и да е, за Фу Чунсијао, колекционер од Хонг Конг, на кого...

Fool Moon

Со цел да ги разгледаме подетално сите карактеристики на астролошките знаци забавни, женски и „свесни за модата“, ќе се запознаеме со секој од нив...

Fine Living

1. Фраери што не се држат до личната хигиена. Не само што ми паѓаат на ум само момци кои имаат холивудска насмевка, но апсолутно...