Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Најзгодните мажи на светот повторно заедно: Доаѓа трилер со Бред Пит и Џорџ Клуни…

Фановите воодушевени – двајцата холивудски актери за првпат глумат заедно по забавниот филм „Запали по читање“ од 2008 година.

Актерските мегаѕвезди Бред Пит и Џорџ Клуни повторно работат заедно – се сретнале на снимањето на новиот трилер на Apple „Волци“, кој почна да се снима во њујоршкиот Харлем, пишува Daily Mail. Со малку подлабоки брчки и малку повеќе седа коса отколку што имаа кога ги видовме во саканата филмска серија за разнобојната екипа крадци на Дени Оушн, Бред (59) и Џорџ (61) беа расположени додека ги поздравуваа членовите на екипата. а задоволството на Бред не го потиснало тоа што тукушто дознал дека не е номиниран за Оскар за улогата во филмот Вавилон, кој собира ѕвездена екипа, но не успеал на благајните на киносалите, а и критичарите не беа “благи”кон него.

Бред изгледаше нежно во црна кожна јакна и бела кошула, комплетирајќи го изгледот со сиви панталони и црни кожени чевли. Изданието на Џорџ беше многу слично, освен што носеше црна кошула со повисока јака. И Пит и Клуни се поврзани со Apple од септември 2021 година, кога компанијата победи на тендерот за проект кој повторно ги обединува двајцата филмски тешки техничари за прв пат по „Запали по читање“ од 2008 година.

Една година пред тоа, беше снимен последниот филм од трилогијата за Дени Оушн, 13. Во „Волци“ и двајцата играат осамени волци кои „решаваат работи“, а нивните патишта се вкрстуваат кога ќе ја прифатат истата работа. Сценарист и режисер е Џон Вотс, кој ја режираше последната трилогија на Спајдермен.Холивудските згодни актери овојпат нема да бидат само актери, туку и двајцата ќе учествуваат во продукцијата, Бред со неговата компанија Plan B Entertainment, а Џорџ со компанијата Smoke House Pictures.

И двајцата актери се вбројуваат во листите на најубави и најсекси мажи, а бидејќи се одлични пријатели знаат да се пошегуваат на тоа. Кога Бред во едно неодамнешно интервју го нарече Џорџ „Еден од најжешките живи мажи“, Клуни коментираше: „Тој е во право за тоа. Ајде да се соочиме,тој е во право“.

Фановите сега дефинитивно ќе бидат задоволни,бидејќи во „Волци“ ќе ги видат двајцата најубави актери заедно, а наскоро ќе им се оствари уште една желба – и Пит и Клуни потпишаа договори за снимање на четвртото филмско продолжение за авантурите на Дени Оушн и екипата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кајли Џенер блеска во новата кампања за очила на Dolce & Gabbana за пролет 2023 година. По стапките на нејзината сестра Ким Кардашијан, која...

Green Tea

Што се однесува до содржината на витамин Ц, кивито е далеку пред портокалот и ананасот. Покрај тоа, тој е богат со растителни влакна, кои...

Route 66

Раперот со најголема колекција на автомобили во светот има и вистинско уметничко дело во својата гаража. Снуп Дог минатата година наполни 30 години во...

Cotton Club

Не е тајна дека каде и да се појави, актерката и пејачка Џенифер Лопез секогаш е главна атракција. Познатата латино дива создаде сопствена линија...

Advertisement