Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Најдобрата филмска музика на сите времиња

Моите препораки на YouTube, во согласност со она што го слушав во последно време, се речиси училишна дефиниција за вкус „од Силвана до Нирвана“. Навистина, моето расположение ја диктира музиката што ќе ја слушам, за да можам да го започнам денот со Буч Касиди и да завршам со „патерица“ поп од 90-тите или раните 00-ти – и не се срамам од тоа!

Шегата настрана, YouTube неодамна ме потсети на некои одлични песни кои всушност не настанале сами, туку се дел од филмските остварувања, но кои се толку добри што се разделиле од своите „родители“ и почнале да живеат сосема одвоен живот. За мојот случај, доказ за тоа е, да речеме, песната „I Will Always Love You“ – не сум го гледала филмот „The Bodyguard“, но затоа ја знам песната на памет од збор до збор.

Од друга страна, да бидам искрена, „A Star Is Born“ е далеку од најдобриот филм што сум го видела, но затоа саундтракот … Феноменален е слаб збор!

Ако сакате сами да слушате филмска музика, тогаш денес ве очекува вистинско уживање – листа на некои од најдобрите песни од филмови на сите времиња. Да кажам отворено, еве само неколку нумери и ве охрабруваме да се упатите на Јутјуб по овој текст и да ги слушате целиот албум. Носталгијата, но и доброто расположение се загарантирани!

Flashdance

Empire Records

Black Panther

Rocketman

Titanic

The Bodyguard

A Star Is Born

Purple Rain

Mamma Mia! Here We Go Again

Dreamgirls

Dirty Dancing

Clueless

Blade Runner

Beauty and the Beast

Submarine

The Parent Trap

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement