Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Научниците тврдат: Ова се вистинските причини зошто луѓето се помалку водат Љубов, а прељубата не е најважна!

На прашањето зошто паровите имаат се помалку секс во одреден момент од врската или воопшто престануваат да водат љубов, секој има одговор за кој верува дека е единствениот правилен.

Сепак, тим британски психолози одлучија да искористат голем примерок од 1.099 мажи и жени за да ги утврди главните причини за недостаток на страст во кревет.

Од испитаниците било побарано да изберат една од идентификуваните 78 работи што можат да го „убијат сексот“, а резултатите се доста интересни.

Испитаниците можеле да изберат повеќе од еден понуден одговор, а водачите на истражувањето наведуваат дека дури 41 процент од учесниците избрале најмалку 3 причини за тотатлн исчезнување на сексот во врската.

На прво место бил падот на ентузијазмот за секс, со вкупно 32 проценти од гласовите.

Втората е недостаток на време или простор, додека третата причина е: премногу време на работа.

На четвртото место е лошиот секс, додека само на петтото место е прељубата.

Шестото место на списокот го заземаат проблемите со карактерот, седмото е премногу емоционална зависност, додека осмото место го заземаат децата.

Топ 10 вклучува и недостаток на труд во сексот и моногамија, односно желба да се „испробаат искуства со други луѓе“.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Ако спаѓате во категоријата жени „plus size“, есента е одлично време да експериментирате со модата. Повеќе облека на телото значи повеќе опции за комбинирање.Ако...

Fool Moon

Кога велиме мантра, обично мислиме на некоја реченица што треба да се повтори на неодредено време и парите магично ќе се појават во нашите...

Fool Moon

Кинеската астрологија, како и класичната западна астрологија се состои од 12 хороскопски знаци. Според кинеската астрологија, секоја година управува одреден знак, кој секогаш се...

Green Tea

УН Диета – Воведни забелешки Строгото спроведување на оваа диета доведува, покрај слабеењето, и до промена на метаболизмот, така што изгубената тежина не се...