Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Наоми Кембел и Брижит Макрон: Две стилски дами забележани на ист настан

Глобалниот супермодел присуствуваше на годишната воена парада за Денот на Бастилја во Париз, придружувајќи ѝ се на сопругата на францускиот претседател Брижит Макрон за време на церемонијата.

Необичната комбинација на дами, кои потекнуваат од сосема спротивни светови, има неоспорна заедничка склоност кон добриот стил, а на оваа средба не очекувавме ништо помалку од префинета елеганција.

Некои аутфити никогаш не излегуваат од мода, а твид фустанот е дефинитивно онаа класика која обезбедува безвременски шик. Наоми го знаела тоа многу добро, избрајќи го совршениот мини фустан на Луј Витон во пастел твид за ноќно излегување на Елисејските полиња. Останувајќи верна на француската модна куќа, таа фустанот го комбинирала со бели чизми од Луј Витон и чанта со копче каде е истакнато бренд логото.

Од друга страна, Брижит избрала макси фустан со синџир принт, која стилски го разубавила аутфитот со машна на вратот. Појасот со истиот дезен суптилно ја истакнала нејзината половина. Првата дама на Франција го заокружи својот изглед со високи потпетици со црн и златен принт. Très chic!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement