Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Може ли војвотка да носи ватиран елек? Да, ако е Кејт Мидлтон

Britain's Kate, The Duchess of Cambridge arrives at The Natural History Museum in London, Wednesday, Oct. 9, 2019. The Duchess of Cambridge, Patron of the Museum, visited the Natural History Museum's Angela Marmont Centre for UK Biodiversity to hear how it is championing and helping protect UK wildlife at a time when it is under a greater threat than ever before. The Duchess is pictured wearing khaki green culottes from Jigsaw,Image: 475928624, License: Rights-managed, Restrictions: POOL, Model Release: no, Credit line: ROTA / Camerapress / Profimedia

Лежерно есенско издание во тренд кое можете да го копирате денес!

За последното појавување со принцот Вилијам, војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон избрала комбинација на облека која е особено во тренд оваа есен.

Во последниве недели, парот ја фокусираше својата кралска агенда на заштита на животната средина и грижа за климатските промени.

Кејт и Вилијам го посетиле спортскиот центар Александра Парк во Глазгов (Шкотска) за да се сретнат со извидниците и да разговараат за кампањата #PromiseToThePlanet.

Мидлтон одлучила да облече црна долчевита во комбинација со соодветни фармерки, канадски и ватиран војнички зелен елек – што е целосно во склад со трендот на ватирани јакни кои го зазедоа уличниот стил оваа есен.

Кејт додала и детал во форма на традиционална извидничка марама која лежерно ја врзала околу вратот, додека косата и била обликувана во препознатливи бранови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement