Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Модната ревија на Џорџо Армани ќе се одржи зад затворени врати

Бидејќи пандемијата сè уште трае, а бројот на случаи во соседна Италија се зголемува, Џорџо Армани одлучи да го задржи своето приватно шоу „Armani Prive“.

Дизајнерот, кој не присуствуваше на модната недела во Париз минатиот јули, првично планираше да ја претстави својата колекција Armani Prive во седиштето Via Borgonuovo во Милано на 26 јануари. Сепак, во соопштението од куќата се вели: “Поради вонредната состојба, не е можно да се одржи настанот како што беше првично најавено. Со жалење, Џорџо Армани објави дека и покрај неговата желба, следното шоу на  Giorgio Armani Prive ќе се одржи зад затворени врати, во Милано, без публика.”

Модната ревија ќе се пренесува во живо на социјалните мрежи на куќата, а Армани изјави дека има намера да претстави несезонска колекција која ќе вклучува и зимска и летна облека.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Секој што ги вклучи социјалните мрежи во последните два дена не можеше да избегне вистински налет на мемиња и видеа чија sвезда беше топло...

Cotton Club

Комбинации на бои кои вреди да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Green Tea

Суви снегулкиЖитарките за појадок често содржат многу јаглени хидрати и шеќери. Како резултат, тие можат да доведат до скок на шеќерот во крвта што...

Cotton Club

Врската помеѓу принцот Чарлс и принцезата Дајана стана особено бурна кон крајот на нивниот брак. Кога синот на британската кралица конечно се увери во...

Advertisement