Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Младата месечина во јануари посебно ќе влијае на овие три хороскопски знаци

Новата месечина претставува нови почетоци, нова епоха и нови можности.

Оваа година, новата месечина во јануари ќе биде во многу моќна позиција, бидејќи ова е водечката месечина во календарската година. Премиерната нова месечина ќе го достигне својот врв ноќта на 12 јануари и ќе им понуди на секој хороскопски знак можност да ги усогласи своите новогодишни желби со лунарниот циклус. Сепак, новата месечина во јануари ќе има особено големо влијание врз трите знаци во Зодијакот. Откријте кои се овие знаци и како тие ќе влијаат на нив во следните редови.

ОВЕН

Годината што започна се карактеризира со огромни движења низ деловниот пат на Овен. Овенот кој сака да напредува во кариерата ќе добие голема шанса да го стори тоа во овој период. Новата месечина ќе го наведе Овенот посериозно да го сфати планирањето за својата иднина. Исто така, ако смета дека треба да ја смени работата, ова е идеален период за тоа. Овенот треба да се фокусира на она што секогаш го придвижувало и го интересирало и за кое можеби немал смело досега.

РАК

Оваа лунација ќе има силно влијание врз емоционалниот аспект на ракот. Нови љубови и продлабочување на постојната врска се можни во деновите што доаѓаат. Ракот ќе успее да ги оствари своите соништа во смисла на градење врска заснована на доверба, отвореност и рамнотежа. Важно е да бидете специфични за вашите желби во овој период, за да бидете на иста бранова должина со вашиот партнер. Раковите кои се во врска ќе сакаат таа да биде крунисана со брак, а оние кои се на слобода конечно ќе разберат кога сакаат да бидат покрај нив.

ВАГА

Вагите нема да се чувствуваат „свои“ под влијание на оваа лудација. Обично многу дружељубива, во овој период Вагата ќе биде невообичаено фокусирана на нејзината личност, што е всушност позитивно. Новата месечина ќе ја натера Вагата да се сврти кон своето семејство, кон исполнување на заедничките цели и желби. Како никогаш порано, Вагите ќе бидат мотивирани да направат нешто за оние што и значат најмногу, од готвење домашни јадења, преку мали домашни работи до планирање голема семејна авантура.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Историски момент. Бајден официјално стана 46-от американски претседател. Политичарот положи заклетва во Вашингтон, а со него ја презеде Камала Харис, првата жена што стана...

Fine Living

Меѓу глобалните трендови на иднината, за кои зборуваат експертите, има еден што дефинитивно предизвикува симпатија и интерес. Се појави во 2020 година, најпрво како...

Fool Moon

На една од неговите посети, Садгуру одговори на прашањето какво е значењето на процесот на чистење на аурата во храмот Линга Баирави и зошто...

Green Tea

Направете овесно брашно за само неколку минути, со единствена состојка и процесор за храна или блендер. Овесното брашно е без глутен и е совршена...

Advertisement