Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

МИ ДОЛЖИ 1.000.000 долари, ДА НЕ БЕВ ЈАС ЌЕ ПРОПАДНЕШЕ! Поранешната менаџерка на Рики Мартин поднесе тужба, еве што бара од него!

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи се да си врати дел од заслужените пари, пишува TMZ.

Ребека Дракер во правните документи навела дека го застапувала пејачот од 2014 до 2018 година, а тој повторно ја ангажирал по две години, во мај 2020 година, кога неговиот „личен и професионален живот беа во тотален хаос“.

Поранешната менаџерка тврди дека таа е одговорна за враќање на неговиот живот и кариера на вистинскиот пат. Таа се занимаваше со договорите за неговото снимање, турнеи и спонзорства и му помогна да заработи милиони долари на неговата неодамнешна северноамериканска турнеја со колегата Енрике Иглесијас (47).

Дополнително, Дрејкер изјави и дека токму таа го заштитила во 2020 година, кога му се заканувало прекин или колапс на кариерата бидејќи ангажирала врвни адвокати кои ја решиле работата, а Рики од целата приказна излезе неповреден.

За сиот труд таа требало да добие провизија од три милиони долари, која Мартин никогаш не и ја дал. Таа изјавила дека ја манипулирал и ја лажел, што на крајот ја принудило да се повлече од партнерството во април годинава.

Кога инсистирала да ги добие парите, Мартин наводно почнал да и се заканува дека ќе ја замолчи и барал да потпише договор за необјавување, што таа го одбила.

Дрејкер сега го тужи пејачот за 3 милиони долари, плус казнена отштета. TMZ се обиде да стапи во контакт со пејачот, но тојсеуште нема одговорено.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Advertisement