Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

МИКИ РУРК ГО НАПАДНА ТОМ КРУЗ: Тој е непотребен актер во филмскиот свет, важни му се само ПАРИТЕ и МОЌТА…

Холивудскиот актер Мики Рурк изненади многумина кога за својот колега Том Круз изјави дека е целосно небитен во светот на филмот.

Иако многумина се воодушевени од продолжението на стариот филм „Топ Ган: Маверик“, Рурк воопшто не сака да се занимава со Круз бидејќи, како што вели, „тој е небитен.Немам почит кон него и она што го прави.Рурк изјави дека не му е грижа за парите и моќта како на Круз. Се грижам да ја гледам работата на Ал Пачино, да уживам во раните и другите дела на Крис Вокен и Роберт Де Ниро, Ричард Харис и Реј Винстон. Таков актер би сакал да бидам. Го гледам и Марлон Брандо, секако. Што друго може да се каже за овој актер!

На прашањето од Морган дали мисли дека Круз е „добар актер“, Рурк одговори:

  • Мислам дека тој е небитен во мојот свет.

Мики Рурк не ја избегнуваше можноста да започне кавга со Том Круз и претходно, обвинувајќи го дека заработил монотони улоги за наводно подобрата половина од неговата кариера.

  • Тој е профитер. Типот ја има истата улога веќе 35 години. Немам почит за тоа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Ferrari го започна развојот на моделот Purosangue во 2017 година и официјално ја потврди веста за производството на својот прв SUV една година подоцна....

Fool Moon

Најстариот син на Николас Кејџ изгледа сосема поинаку од неговиот славен татко, но се чини дека имаат заедничка слабост кон жените… Вестон Кејџ Копола...

Cotton Club

Кајли Џенер (25) деновиве е во Париз и ревносно ја следи Модната недела, но модните трендови ги диктира само она. Кајли Џенер на модната...

Fool Moon

Познатата двојка неодамна се раздели, а сега за прв пат беа фотографирани заедно на натпревар кој го играше нивниот син.Познатата пејачка Шакира и нејзиниот...

Advertisement