Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

МИКИ РУРК ГО НАПАДНА ТОМ КРУЗ: Тој е непотребен актер во филмскиот свет, важни му се само ПАРИТЕ и МОЌТА…

Холивудскиот актер Мики Рурк изненади многумина кога за својот колега Том Круз изјави дека е целосно небитен во светот на филмот.

Иако многумина се воодушевени од продолжението на стариот филм „Топ Ган: Маверик“, Рурк воопшто не сака да се занимава со Круз бидејќи, како што вели, „тој е небитен.Немам почит кон него и она што го прави.Рурк изјави дека не му е грижа за парите и моќта како на Круз. Се грижам да ја гледам работата на Ал Пачино, да уживам во раните и другите дела на Крис Вокен и Роберт Де Ниро, Ричард Харис и Реј Винстон. Таков актер би сакал да бидам. Го гледам и Марлон Брандо, секако. Што друго може да се каже за овој актер!

На прашањето од Морган дали мисли дека Круз е „добар актер“, Рурк одговори:

  • Мислам дека тој е небитен во мојот свет.

Мики Рурк не ја избегнуваше можноста да започне кавга со Том Круз и претходно, обвинувајќи го дека заработил монотони улоги за наводно подобрата половина од неговата кариера.

  • Тој е профитер. Типот ја има истата улога веќе 35 години. Немам почит за тоа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement