Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Месечен хороскоп за октомври 2020: Детална прогноза за секој хороскопски знак!

ОВЕН

На почетокот на овој месец, треба да се концентрирате на завршување на претходните обврски, така што целиот месец да не биде премногу тежок и премногу активен за вас. Доколку не ги завршите претходните задачи, нема да имате време за одмор, релаксација, но и добро време. Одвојте добар дел од денот за деловни активности, а на крајот на денот ќе мора да ги видите пријателите и семејството. Ако сакате да заработите повеќе пари, мора да работите повеќе.

Ќе запознаете една интересна личност во текот на третата недела од овој месец. Сепак, знаете дека никогаш не би можеле да го изневерите вашиот партнер, меѓу вас има премногу љубов и емоции. Многу парови минуваат низ криза, особено кога врската е долга и кога емоциите стивнуваат. Треба постојано да работите на подобрување на вашата врска и да барате решение за проблемите што ќе бидат сè повеќе и повеќе.

Чувствителни сте на промените на времето, а како што поминува Месечината, ќе ви биде потешко и потешко да се прилагодите на времето. Вашиот организам реагира бурно на секоја најмала промена и едноставно немате сила да направите нешто. Сепак, вашето тело е такво и мора да му дадете време да се аклиматизира и да се навикне на новата рутина.

БИК

Сосема неочекувано, ќе бидете фатени во туѓа замка, иако нема да разберете за што станува збор. Никогаш не треба да влегувате во борба помеѓу двајца пријатели кои се во кавга, мора да ги оставите сами да ги решат сите свои проблеми. Потребно е време за тоа, но ако се вклучите, можете уште повеќе да ги комплицирате работите и сигурно не го сакате тоа. Обидете се да ја зачувате својата чест и репутација дури и ако е очигледно дека на вашата љубовна врска и дојде крајот. Не расправајте се околу пријателите и не носете валкани алишта пред јавноста, тоа е многу грдо и само ќе ве повреди. Ако е можно, направете го крајот на врската официјален и не откривајте никому детали. Без оглед кој е виновен, што е сега најмалку важно, многу поважно е да останете во добра врска, сами ќе се чувствувате подобро. Се обидувате да ги подобрите односите со една личност со која не сте раскинале мирно, но таа личност сè уште не ви простила некои работи и затоа помирувањето ќе мора да почека. Многу пати сте страдале од пропуштени можности, ова ќе биде една од нив, но по некое време ќе ви биде полесно да ги разберете вашите грешки и да научите лекција од нив.

БЛИЗНАЦИ

Крајот на годината е при крај и се чувствувате како уште да не сте направиле многу и нема да имате време ниту да завршите. Имате чувство дека времето лета и не можете да постигнете ништо, и колку повеќе се обидувате и колку повеќе брзате, чувствувате дека времето тече како лудо и тоа ви прави уште поголем притисок. Погледнете околу вас и видете што ви недостасува, не дозволувајте да го изгубите животот трошејќи го на работа, наместо да бидете некаде во минатото каде што можете да научите многу повеќе за животот отколку од колегите.

Ако сте во приватна деловна активност, можно е да имате големи трошоци и да ви треба малку повеќе време за да ги платите навреме сите трошоци. Од овој месец, вашиот прилив ќе се намали, но од следниот месец ќе биде малку подобар. Ќе имате сила да се справите со сите проблеми што ви се случија, но сепак ќе почувствувате одредено влошување на здравјето од толку голем стрес.

Кога станува збор за љубовта, пред вас е мирен и стабилен период, без оглед дали сте во пократка или подолга врска или сте во брак. Вие и вашиот партнер функционирате феноменално, вие сте слични луѓе и ви се допаѓа тивка вечер со добар романтичен филм, многу добро се разбирате дури и кога не комуницирате, и точно знаете што сакате и се надополнувате кога сте заедно. Тоа е чувство што ретко може да се постигне во денешно време со личност од спротивниот пол.

РАК

Поради околностите, овој месец ќе започнете да работите многу напорно и како што одминува времето, ќе имате повеќе време да се дружите со пријателите и семејството. Ситуацијата на работа не е голема. И покрај тоа што сите ве тапкаат по рамо и ви се насмевнуваат, има многу колеги на работа кои едвај чекаат да ви видат грб. Не знаете точно зошто има толку многу негативни луѓе кои се преправаат дека се добри, но тие веројатно се плашат да не останат без работа. Сепак, немојте да го сакате ова лицемерие кај луѓето и обидете се да ги дистанцирате таквите луѓе од вас што е можно повеќе.

Чувствувате горчина затоа што сте изгубиле контакт со личност која ви пораснала на срцето, а вие самите не знаете зошто. Сепак, не се откажувајте од таа врска, дури и ако тоа беше само пријателска врска, оставете ја таа личност да се олади малку неколку недели, а потоа повторно стапете во контакт, можеби овој пат работите ќе бидат подобри и малку поинакви.

Имате проблеми со лумбалниот дел на грбот и се влошува од месец во месец. Не одложувајте посета на лекар специјалист, мора да обрнете поголемо внимание на вашата здравствена состојба и вашите потреби, никогаш не треба да ги слушате советите на луѓе кои воопшто не го разбираат ова прашање.

ЛАВ

Напнатоста на работа е очигледна и понекогаш толку видлива што може да се пресече со нож. Некои колеги се вашите главни конкуренти за унапредување и само нијансите ќе одлучат кој од вас ќе напредува, но ниту вие, ниту тие не можат да влијаат на тоа, и затоа е подобро губитникот да му подаде рака на победникот. Треба да одржувате добри меѓучовечки односи, затоа што, кој знае, наскоро може да се најдете во заедничка канцеларија, никогаш не знаете што носи иднината, има време за сите да напредуваат ако покажете добри резултати.

По неколку турбулентни недели со вашиот партнер, работите конечно се смирија и можете повторно да уживате во убава и пријатна љубовна врска со многу емоции, но и страст. Работите не беа најдобри меѓу вас, во многу ситуации не сте биле во право, во неколку ситуации вашиот партнер бил виновен, но сега е помалку важно, важно е овој месец да доведе до стабилизација на врската, па на крајот на месецот би можеле да да се почестите заедно со едно патување, дури и ако тоа беше патување за викенд.

Стресниот период е зад вас, но тоа е најголемиот ризик по здравјето. Само кога мислите дека невремето помина и дека вашето здравје е добро сега, кога најмалку очекувате дека може да ви се случи нешто што ќе го загрози вашето здравје и што носи со себе психолошки и физички последици и после тоа е многу потешко да се борите со тоа, особено ако немате поддршка. Сепак, со редовна терапија и правилен третман, вашата состојба може успешно да се контролира и да се излекува засекогаш, само треба малку упорност, а тоа веќе го имате.

ДЕВИЦА

Ризикот мора да се преземе порано или подоцна, кој не ризикува не си дозволува да напредува, па дури и да изгуби, се стекнува вредна животна лекција што ќе нè научи многу. Не сакате да ризикувате многу, едноставно не сте таква личност, но ако некои ваши блиски пријатели го прават тоа финансиски, можете да започнете и вие, особено затоа што ризикот е мал, а можноста за финансиска добивка е голема, па дефинитивно вреди да пробате нешто ново. .

Вашата финансиска состојба е нестабилна, но тоа не е ништо ново за вас. Не сакате да штедите, а кога имате пари, обидете се да ги потрошите што е можно побрзо. Сепак, треба итно да ја промените оваа ваша одлика, особено во ова време на несигурност кога луѓето се плашат да не ја загубат работата и да не останат без редовен прилив на пари. Очекувајте другите да ве критикуваат за тоа затоа што сите ваши пријатели гледаат дека не можете да управувате со пари. Ако не сте сигурни како да заштедите, можеби е време да ангажирате финансиски советник.

За жал, здравјето повторно е нестабилно овој месец и вие сте виновни за тоа. Нередовна исхрана, недоволна физичка активност, многу лоши навики во исхраната и пиењето, и само затоа што не можете да одбиете друштво. Ова навистина не е причина да го загрозите сопственото здравје, да го слушате советот на експерт и да се вратите во нормала пред работите да бидат доцна за да се поправат

ВАГА

Можеби октомври не е месец кога конечно ќе заработите малку повеќе пари, можеби нема да добиете пофалби на работното место за добро работење, но она во што сме сигурни е дека ќе имате многу да научите во текот на овој месец. Следниот период може да биде период на ваша афирмација, период на учење и стекнување нови вештини. Доколку имате можност да присуствувате на семинар, следете интересно читање на Интернет или барем гледајте како другите прават нешто – направете го тоа. Вештините што влегуваат во вашиот мозок во текот на октомври сигурно нема да излезат од таму, и во иднина тие можат да ви помогнат многу, многу.

Почитувајте ги колегите, и оние над вас и оние кои се моментално под вас, можеби еден ден ситуацијата може да се сврти. Карактеристичните аспекти на ретроградниот Меркур и Сатурн во знакот на Стрелец може да ги нарушат љубовните планови, односно односот помеѓу заљубената Вага. Може да се чувствувате изневерено или дури и измамено поради некои постапки на вашиот партнер за кои имате докази или само се сомневате. Доколку сте сигурни дека се случило нешто што не смеело, отворено разговарајте со вашиот партнер и кажете му дека не ви се допаѓала таа постапка или изговорениот збор. Вие нема да можете веднаш да го убедите вашиот партнер дека сте во право, но направете го тој прв чекор сега. Ако немате докази, но сето тоа се сведува на некои сомнежи, особено од aубоморна природа, загризете го јазикот пред да кажете нешто. Можеби некои други сили ве натераа да имате неосновани сомнежи, почекајте, ноќта е многу попаметна од утрото.

Тешка болка и можни хируршки интервенции може да ви се случат, затоа дејствувајте превентивно, веќе сте ги поминале овие проблеми, па да знаете што и како да го направите тоа. Останатите ќе имаат убав месец без поголеми здравствени проблеми.

ШКОРПИЈА

Овој месец ви носи многу авантури, нешто добро но и нешто лошо, таков е животот и веројатно веќе сте навикнале. Искористете ја секоја можност на најдобар можен начин, обидете се, и ако успеете тоа е одлично, и ако не успеете ќе имате можност да си кажете себе си дека сте пробале барем. Не треба да пропуштите никаква шанса, и колку и да ви изгледаат мали шансите нешто да ви се случи, и дека ризикот е преголем, без оглед на тоа, пробајте, не можете да изгубите ништо и може да добиете сè.

Си признавате себе си дека односот со вашиот партнер не е многу добар, но мора да вложите напор ако сакате да подобрите некои работи, никој нема да го стори тоа за вас. Ако сакате оваа врска да успее, мора да работите напорно секој ден, мора постојано да наоѓате начини да ги подобрите работите, дури и кога не изгледа толку лесно, бидете упорни и резултатите сигурно нема да ги пропуштите.

СТРЕЛЕЦ

Само со напорна работа можете да ја достигнете целта и тоа е вашето мото и вашата ѕвезда водилка. Не верувате во брза заработка, не верувате во некои чуда каде што можете да заработите многу пари за кратко време, само треба да бидете вредни и да верувате во себе и успехот нема да недостасува. Обидете се да ги убедите другите луѓе околу вас за тоа, бидејќи секој би сакал да заработи пари и никој не сака да работи, и тоа не работи едни со други. Обидете се да најдете одредена рамнотежа помеѓу ризикот, трошоците и приходите.

Вашето тело е слабо и истоштено и секогаш е така за вас во овој период од годината. Не можете да се навикнете на чести временски промени и едноставно поради тоа вашата моќ се намалува, а имунитетот слабее. Обидете се да јадете што повеќе здрава храна, да ги елиминирате слатките и шеќерот и да јадете што повеќе влакнест зеленчук и овошје, а потоа ситуацијата ќе се подобри малку.

ЈАРЕЦ

Постојат некои потешкотии во реализацијата на некои посакувани проекти, но овие препреки лесно ќе ги надминете доколку зрело и смирено му пристапите на целиот проблем. Не паничете затоа што само ќе ви отежне рационалното размислување и нема да имате начин да најдете решение. Ако ви е тешко да постигнете решение, слободно побарајте помош од вашите колеги, а особено од претпоставените кои имаат поголемо искуство со такви работи.

Вие криете некои тајни од вашата сакана и се плашите дека еден ден тие тајни нема да ја видат светлината на денот. Затоа, бидете многу внимателни на кого му ги откривате вашите најдлабоки чувства, дури и не му откривајте му на оној на кој му верувате најмногу.

Ги чувате вашите заработени пари многу мудро и проверени и не дозволувате другите лесно да ве убедат во што да ги вложите тие пари. Имате многу избори кога станува збор за инвестиции, но сепак чекате нешто безбедно и докажано, лесно е да се инвестира, но уште полесно е да се изгубат вложените пари како никогаш да не сте ги поседувале.

Вашето здравје не е загрозено, но ако продолжите вака кога станува збор за диета и лоши навики, многу лесно ќе го загрозите доколку не преземете нешто во врска со тоа. Прво на сите, треба да ја проверите крвната слика овој месец, тоа треба да биде вашиот прв чекор.

ВОДОЛИЈА

Во првиот период од овој месец, ќе имате можност многу лесно да го пополните вашиот буџет. Потребно е само малку умешност и брзина и ако инвестирате во вистинските работи, парите ќе бидат вратени многу брзо и повеќе од двојно. Не ја откривајте оваа тајна на голем број луѓе, бидејќи тогаш вашите шанси за победа ќе се намалат, подобро е да бидете тивки и да не ги откривате своите тајни.

Во средината на месецот, еден настан ќе ве натера да размислите внимателно за вашиот живот и за тоа што сте постигнале, а што не. Ќе се испитате себеси и вашиот живот досега и нема да ви се допаѓа што ќе заклучите. Треба да работите на себе и на својот живот ако сакате да бидете задоволни и исполнети, а во моментот вашата цел изгледа премногу далеку. Сепак, секоја цел е остварлива и дали ќе ја постигнете или не зависи само од вас. Не можете да влијаете на некои работи, но може да влијаете и на многу од нив, па затоа треба да се обидете што е можно повеќе за да бидете подобра личност.

Нема да добиете хармонична врска кога станува збор за вашата нова љубовна врска, а на самиот почеток на врската видовте дека работите не функционираат точно како што посакувавте. Како и да е, врската е на самиот почеток и ви треба време да се навикнете едни на други, бидете трпеливи, не кревајте ги рацете така лесно, обидете се да ја развиете врската и ако не успее, тогаш не останува ништо друго освен секој да тргне по својот пат.

РИБА

На почетокот на месецот, ќе помислите дека светот е под вашите нозе и дека сите врати се отворени за вас, но една грешка на крајот на првата недела ќе го избрише целиот напор што сте го вложиле во деловниот напредок. Толку многу се обидовте да обрнете внимание на сите детали, но еден детал ќе ви ја уништи целата работа и ќе ви треба многу напор за да излезете од новата ситуација.

Љубовта е само еден начин да бидете повредени. Никогаш не знаевте дека сакате, но секогаш сте имале некаков изговор зошто скокате од врска во врска. Ако не се вразумите во текот на овој месец, постои можност никогаш да не пронајдете личност која ќе ги претрпи сите ваши маани и која ќе ви помогне да ги поправите вашите негативни карактеристики. Потрудете се да го направите ова додека не биде предоцна.

Не сакате да се занимавате со здравствени проблеми на други луѓе, но исто така ги занемарувате своите, и тоа воопшто не е добро. Мора да елиминирате сè што ве мачи во вашата исхрана за да не ги влошите варењето и дигестивниот систем. Обидете се да вклучите физичка активност во вашиот дневен распоред барем неколку пати неделно, ќе се чувствувате подобро и ќе имате повеќе сила и енергија.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Wall Street

Да почнеме со лошите вести – за жал, ниту една од овие жени не се најде на оваа листа благодарение на нивната работа, имено,...

Fool Moon

Форест Гамп, главниот јунак на филмската адаптација на истоимениот роман на Винстон Грум од 1986 година, доби најмногу гласови. Филмот на Роберт Земекис од...

Cotton Club

Во тековниот, октомвриски број на списанието ELLE, ќе најдете моден едиторијал под наслов „Misfits“ кој ја покажува убавината и односот на младите генерации од...

Green Tea

Таа има 50 години и е најубавото тело во Холивуд. Џенифер Лопез очигледно има добри гени, но работи и многу напорно за да ги...