Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Месечен хороскоп за октомври: Изненадна средба ќе го промени вашиот живот

Woman hiking at Artist's Bluff in autumn. View of Echo Lake. Fall colours in Franconia Notch State Park. White Mountain National Forest, New Hampshire, USA

Хороскоп за октомври 2020 година!
Овен
Во согласност со вашите афинитети, вие ја избирате работата што ви се чини дека има најголеми шанси за успех и поширока афирмација. Треба да излезете со добар план и да предвидите одредени соработници. Правилната информација и добрата деловна организација доведуваат до успех, важно е ефикасно да ги постигнете своите цели без непотребни дискусии. Преплавени сте со различни емоции, но внимателно измерите добра можност во која можете да ги искажете своите желби или чувства во друштво на блиска личност. Понекогаш е потешко да ja контролирате занесеноста или страстите, но изразот на лицето ви кажува доволно за тоа што мислите и чувствувате. Не можете да избегате од нечиј интерес.

Бик
Сакате да ги извршите вашите деловни намери, затоа не трошете време и дејствувајте многу енергично на состанокот со соработниците. Практичен дух и претприемништво гарантираат успешни резултати од различни страни. Вие знаете како да ги наметнете своите ставови, дури и во ситуации кога околината не покажува голем интерес за нови или помодерни идеи. Јасно го изразувате вашето емотивно расположение и задоволство кога сте во блиско друштво. Партнерот упорно се обидува да ве убеди во неговите планови, но вие сте во позиција да поставите нови услови или „љубовни правила“. Вешто користете го вашиот шарм и докажаните „љубовни манири“ во различни ситуации.

Близнаци
Вие барате најдобар начин да одговорите на нечии барања и да ги зачувате вашите деловни интереси, така што ќе почувствувате дополнителен притисок. Непотребно сте оптеретени со некои деловно-финансиски договори кои не се клучни за вашиот статус или понатамошен тек на настаните. Не дозволувајте мала загуба да ве обесхрабри финансиски. Мудро чекајте подобри услови. Изгледате напнато во љубовната врска, не го добивате вниманието што го очекувате. Некој ги игнорира вашите желби или пораки. Партнерот обично ја спроведува својата волја, ви се чини дека полека се оддалечувате од заедничките планови. Проверете ги вашите емотивни сомнежи на време и преземете иницијатива.

Рак
Способноста да се набљудува добро и голема концентрација ви помагаат да ги постигнете вашите деловни цели. Важно е да ве поттикне креативноста во идеите, заедничкиот профит и можноста да обновите некои деловни договори. Во зависност од личниот интерес или мотивација, ја избирате варијантата што носи најдобри резултати. Во вашиот љубовен живот, ви треба „мало охрабрување“ за да почувствувате голема емоционална екстаза или страст и инспирација во близина на вашата сакана. За среќа, вашиот партнер знае како да ги исполни вашите очекувања. Ако сте слободни, одговорете на нечија порака или додворување. Ве очекува ново емотивно задоволство и пријатно искуство во ново општество.

Лав
На вашето креативно расположение позитивно влијаат бројните состаноци што ги имате со соработници или интересни деловни понуди. Дополнително, уморни сте од некои рутински ситуации во кои не постои можност за креативно изразување или деловно експериментирање. Сепак, вие се однесувате оптимистички во однос на новите информации и се обидувате да бидете активни на различни полиња според вашите цели. Не се согласувате со компромисни варијанти и не можете да бидете задоволни од моменталната состојба во вашиот љубовен живот. Изгледате многу волшебно во потрагата по нови предизвици, ви треба некакво „освежување“ во изразувањето емоции. Додека вашиот партнер задоволно се смешка, вашата темпераментна природа не мирува и постојано бара нов стимул.

Девица
На повидок се нови деловни обврски и дилеми кои бараат да се вклучите повеќе. Бидете повнимателни во комуникацијата со деловните партнери, бидејќи погрешно протолкуваните информации или недоразбирањето на деловните правила може да предизвикаат разни компликации. Побарајте совет од некој на време кога правите финансиски проценки. Нема причина лесно да ја дадете вашата емоционална доверба, добро размислете за различни аспекти или за личност што неодамна сте ја запознале. Имате впечаток дека вашата сакана крие нешто, што дополнително влијае на вашата емоционална несигурност или ја зголемува вашата нервоза. Понекогаш знаете како непотребно да ги замислите вашите проблеми.

Вага
Новите случувања во деловната сцена можат да ги нарушат вашите планови, затоа размислете за алтернативно решение. Треба да се соочите со соработници кои користат различни методи, секогаш постои можност за нов договор за компромис. Кога сте во проблематична ситуација, оставете ги другите да поведат. Ако чувствувате емоционална несигурност, доволно е да привлечете внимание на саканата личност на начин што одговара на заедничкиот вкус и афинитети. Секој има своја „слаба точка“, размислете како треба да го анимирате вашиот партнер. Нема причина да се предадете однапред или да се откажете од своите љубовни намери.

Скорпија
Малку субјективно толкувате нови настани на деловната сцена и несакајќи ги намалувате нечии способности. Треба да се согласите со вашите соработници за почитување на различните деловни интереси, пред да изгубите драгоцено време и енергија. Без добар план и проценка, нема значителен напредок во бизнисот или успех. Избегнувајте ненадејни финансиски инвестиции. Склони сте на чести промени во емоционалното расположение, кога сте во чувствителна фаза, оставете му на вашиот партнер да креира заеднички планови. Вниманието и разбирањето што ги добивате од вашето семејство се многу стимулативни. Ако сте слободни, нов познаник ветува „возбудливи“ емотивни контакти и задоволство.

Стрелец

Вие не сакате да ризикувате во деловно-финансиските преговори, но забележувате дека еден од соработниците индиректно ги менува почетните услови или ги турка своите цели. Ако не ги исполнувате нечии барања, ве чекаат дополнителни компликации и зборови на критика. Не можете да ги промените моменталните околности на деловната сцена и да ги игнорирате вашите обврски. Треба подобро да се прилагодите. Сакате повеќе разбирање и нежност во љубовната врска. Вашиот партнер понекогаш има необични идеи и неговото однесување во вас поттикнува чувство на несигурност. Потребно е нечие присуство, но и одреден степен на емоционална слобода. Чувствувате значителна промена во односот со саканата личност.

Јарец
Вие се грижите за постигнување нови или корисни цели од различни страни. Важно е да обновите некои деловни контакти и да се приклучите на тим на соработници на кои ве врзуваат слични професионални интереси и визии. Одлучете се за варијанта која ви овозможува да напредувате на деловното скалило на различни нивоа и да бидете повнимателни при инвестирање пари. Воодушевени сте од нечие внимание и комплименти, новите средби имаат многу стимулативно влијание врз вас. Доживувате нова емоционална близина во врската со саканата личност. Понекогаш дури и малите нешта имаат „голем шарм“, ако ги цените правилно. Спонтаноста во изразувањето на чувствата позитивно влијае на вашата љубовна врска.

Водолија
Очекувате позитивни реакции и одговори на состанокот со соработници на кои ве врзуваат заеднички деловни и финансиски интереси. Вие се грижите за правење ветувачки договор во деловниот дијалог и одржување контакти од различни страни. Јасно ви е дека постојат одредени фактори кои влијаат на крајните резултати и дека вашите визии не можат да се реализираат без нечија поддршка. Постапувајте во согласност со вашите морални принципи. Изгледате несигурни и често сте во фаза на емоционална превираност, сè уште не можете да одлучите за вашиот избор. Променете го пристапот во однесувањето, преземете иницијатива или создадете некое „необично изненадување“ за некој близок. Вистинските вредности секогаш имаат „специјална цена“, прифатете го ритамот или изборот на вашето срце.

Риба
Вие се грижите за проширување на вашите професионални интереси во различни насоки, но има и ситуации за кои е потребен дополнителен напор. Изгледа дека трошите драгоцено време или енергија додека ги слушате соработниците за различни деловни идеи кои немаат перспектива. Бидете реални, прифатете работни места за кои имате доволно знаење или искуство. Во вашиот љубовен живот не можете да останете рамнодушни на нечиј изглед или влијание, постојат постапки и детали кои ве изневеруваат повеќе отколку што мислите. Полека ја губите емоционалната контрола. Откако ќе запознаете една личност, ќе ви биде појасно што сте згрешиле во вашите љубовни визии досега.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Хотелот The Europe се наоѓа на брегот на Лох Леин, еден од најубавите во југо-западниот дел на Ирска. Совршено закотвено во пределот, помеѓу пространствата...

Fool Moon

Далај Лама XIV – духовен лидер на луѓето од Тибет, писател, филантроп, социјален активист и добитник на Нобелова награда. Тој е роден во сиромашно...

Route 66

Ако направевме список со чисто создадени британски работи, твид веројатно ќе беше во првите пет… Овој материјал може да има скромни почетоци од 18...

Cotton Club

Метју Вилијамс ја претстави својата прва колекција за брендот Givenchy во октомври оваа година, откако е назначен за креативен директор пред само седум месеци…...

Advertisement