Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Месечен хороскоп за мај 2021 година: Кратка астро-прогноза за секој знак на Зодијакот

Месечен хороскоп за мај 2021 година – Лав очекува прекрасна романса, а Стрелец успех во кариерата…

Месечен хороскоп за мај 2021 година

Овен

За вас, мај ќе биде месец полн со предизвици и пречки, а семејните обврски и решавањето туѓи проблеми може да ве оддалечат од своите обврски. Обидете се да ги намалите вашите одговорности – време е да се посветите малку повеќе на вашите планови. Во мај, минатото се враќа кај вас и можно е да се повторат некои обрасци во областа на семејните односи. Ги ослободувате раните од детството, а крајот на мај и почетокот на јуни ви донесуваат можност целосно да се ослободите од емоционалниот товар и да започнете да ги барате вашите соништа.

Бик

Мај е вашиот среќен месец, и многу Бикови ќе го прослават својот роденден и уште еден циклус на Сонцето во нивниот знак. Ќе бидете информирани, вешти во комуникацијата, а луѓето што ќе ги сретнете може да ви донесат нови можности. Вашата врска добива подобра димензија, особено кога станува збор за љубовта. Можни се и патувања каде ќе стекнете нови пријатели, но и да го проширите своето знаење.

Близнаци

Во претходниот период, имавте финансиски потешкотии и сега е време да сфатите што е тоа што ве блокира да постигнете изобилство. Близнаците ќе планираат буџет во мај, во потрага по начини како мудро да ги користат своите ресурси. Барате нови решенија и помудар начин за донесување одлуки. Поддршката на партнерот во овој период ви значи многу.

Рак

Во претходните месеци се соочувавте со разни промени и животни бури, но стекнавте нешто вредно, а тоа е искуството. Мудроста стекната во овој тежок период е вашиот билет до голема врата на успехот. Користете сè што сте научиле, целата храброст што сте ја стекнале и канализирајте ја својата нова енергија кон вистинските работи. Можно е да постигнете успех на полето на кариера.

Лав

Во мај, ќе научите како да се отворите пред другите луѓе и да ги покажете своите чувства. Ве очекуваат нови познанства, пријателски состаноци и проширен круг пријатели. Учите дека основната лекција за љубовта е давањето длабока емотивна наклонетост кон некого. Ја сакате и таа љубов која двојно се враќа. Во мај е можно да се роди прекрасна романса од пријателство.

Девица

Кога сликате на платно, мора да ја пронајдете својата точка на фокус или перцепција, а сега ќе го сторите тоа со вашиот живот. Ослободете се од сивите, безлични нијанси и обидете се малку да се оддалечите од секојдневните задачи за да видите што треба да се промени. Бидете љубезни во комуникацијата со луѓето и променете го начинот на кој гледате на себе и на светот околу вас. Насликајте го животот во посветли нијанси.

Вага

Во мај, ќе се чувствувате како да сте залутале во земјата на чудата. Се случуваат многу промени и ќе ви биде тешко да се прилагодите. Тешките одлуки ви носат дополнителни потешкотии, но ако се препуштите на новиот ветар на животот, лесно ќе го најдете вашиот магичен остров на реализација. Затворете ги очите, длабоко вдишете и запловите во нова димензија на животот.

Скорпија

Негативното љубовно искуство од блиското минато сè уште остава свои траги во вашиот живот, душа, чувства. Избришете го! Најлесен начин да го направите тоа е да играте најубав танц – танцот на животот. Излезете од вашиот кожурец, отворете ги крилјата и истражете го местото каде што живеете, запознајте некои нови луѓе, започнете да читате литература од различен жанр во споредба со оние што ги сакате. Направете мали промени што ќе ве вратат во рамнотежа и ќе ги отфрлите негативните мисли.

Стрелец

Одлична енергија на полето за кариера. Предизвици ќе има, но лесно ќе ги надминете и ќе бидете подготвени да преземете одговорност. Во овој период, комуникацијата е особено важна, како и стекнување контакти. Многу деловни партнери и контакти околу 10 мај може да бидат заслужни за вашиот успех. Добивате подароци за вашата напорна работа.

Јарец

Мај е периодот кога треба да се посветите на вашата ментална енергија. Преку вежбање и престој во природа, како и учење техники за дишење, можете да го олесните патот на промените и да зачекорите во летната сезона преродени и обновени. Потребна ви е пауза и ментална детоксикација.

Водолија

Морето на животот носи буриња, но важно е да останете свои. Во некои ситуации, ќе бидете збунети, пречувствителни и ќе имате измешани чувства. Важно е да се разгледа што се крие зад овие предизвици и да се направи важен чекор кон новиот свет на можности. Одлучете се да бидете силни – моќта е веќе во вас!

Риба

Мај ќе биде многу креативен и инспиративен месец за вас. Вашата интуиција е особено подобрена, како и вашата врска со природата. Бидете искрени со себе, уживајте во малку убави моменти. Животот ви носи голема убавина – сега е време да ја почувствувате и искусите.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Веќе може да ги следите трендовите што ќе преовладуваат во текот на следните неколку месеци! Температурата постојано се зголемува и сончевите денови станаа дел...

Green Tea

Експертите истакнуваат – Ова се најкорисните витамини и минерали за вашето тело! Важно е нашата диета да е богата со витамини и минерали, а...

Fool Moon

Холивудската звезда која светот ќе го освои со филмот „Доручек кај Тифани“, „Празник во Рим“ и „Сабрина“, по многу работи беше единствена и предизвикуваше...

Fine Living

Куќата е дизајнирана од мајката на пејачката, Тиш Сајрус. Мајли Сајрус е без сомнение една од најуспешните пејачки од својата генерација, која предизвика бројни...

Advertisement