Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Меган Маркл одговори на обвинувањата за вознемирување на кралскиот персонал

Наводите на поранешниот соработник на кралското семејство доаѓаат само неколку дена пред големото интервју на принцот Хари и Меган Маркл со Опра Винфри. Случајност? Не би рекле.

Кој кого малтретира – светот се прашува по дијаметрално спротивставените изјави на војвотката од Сасекс и нејзиниот поранешен персонал.

Имено, прво во трејлерот за интервјуто со Опра Винфри, кое ќе биде објавено на 7 март, Меган се осврна на гласините што се ширеа за време на нивниот живот во кралската палата. Меган зборува внимателно, но многу јасно за фактот дека таа и војводата од Сасекс повеќе нема да молчат додека палатата има активна улога во изнесување лаги на нивна сметка. Таа додаде дека и покрај тоа што постои ризик да се изгубат големи работи, верува дека многу од нив се веќе изгубени.

Поранешните членови на кралскиот штаб веднаш реагираа на контроверзната казна, тврдејќи дека Меган ги малтретирала. Таа наводно протерала двајца асистенти, додека ги понижувала другите, за што, според изворот, била поднесена тужба во октомври 2018 година.

Нема официјално соопштение од Бакингемската палата за сето ова, но затоа реагираа Меган и принцот Хари, нарекувајќи ја оваа пресметана кампања за оцрнување на војвотката, заснована на штетни и погрешни дезинформации.

Не е изненадувачки што ваквите обвинувања се појавуваат непосредно пред големото интервју кога јавноста може да ја открие нивната страна на приказната и да го загрози кредибилитетот на кралското семејство и британските медиуми. Историјата се повторува, па дури и самиот принц Хари прави паралела помеѓу животот на принцезата Дајана и Меган Маркл, истакнувајќи дека тоа е немилосрдна патека за секој што ќе реши да живее свој живот и да не тргне по патот што му е наметнат.

Останува да слушнеме сè од прва рака на 7-ми јануари!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не мора да чекате лето за да носите плетени торби. Плетени чанти видовме во колекциите на многу брендови за сезоната пролет/лето. На пример, Dolce...

Fool Moon

Вивиен Вествуд наполни 80 години – а легендарната дизајнерка реши да го прослави роденденот на поинаков начин. Во чест на нејзиниот роденден, таа ќе...

Four Seasons

Ако не сте месојад, веруваме дека оваа листа ќе ви помогне. Но, дури и да сте месојад, не е важно, можеби овие градови ќе...

Green Tea

Целерот е познат како природен антисептик Секој природен лек е добредојден за време на пандемија, а истото важи и за сокот направен од целер,...

Advertisement