Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Меган Маркл и принцот Хари објавија нов документарен филм на Нетфликс

Оскаровскиот режисер Орландо фон Ајнсидел и продуцентката Џоана Натасегара ќе го водат дебитантскиот проект Archewell Productions со платформата Нетфликс.

Минатата есен стана познато дека Меган Маркл и принцот Хари потпишаа голема зделка со Нетфликс. Деталите за нивните идни проекти не беа откриени во тоа време, но веќе беше објавено дека нивната продукциска куќа Archewell ќе произведува документарни и долгометражни филмови, ТВ серии и „инспиративни семејни програми“ за стриминг платформата.

Сега стана познато кој ќе биде првиот заеднички проект на војводата од Сасекс со Нетфликс.

Поранешните членови на кралското семејство, како дел од нивната соработка со платформата за стриминг, работат на документарец наречен „Heart of Invictus“, кој ќе ги следи подготовките на поранешните војници кои станаа параолимписки спортисти за Invictus настанот во Хаг.

„Од првите Invictus трки во 2014 година, знаевме дека секој натпреварувач ќе учествува во овој мозаик на издржливост, одлучност и решителност на свој единствен начин“, рече принцот Хари во изјавата.

Серијата ќе им понуди на заедниците ширум светот поглед на трогателните и возбудливи приказни на овие натпреварувачи на пат кон Холандија следната година.

„Не можев да бидам повозбуден за ова патување или да бидам погорд на заедницата Инвиктус заради постојаната инспирација во лекувањето и човечкиот потенцијал.

Во 2014 година, принцот Хари ги основаше Invictus Games, институција во параолимписки стил, чии членови ветерани и воен персонал беа повредени на бојното поле.

Датумот на објавување на новиот документарец сè уште не е објавен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Шолја пред спиење обезбедува подобар сон и ви го олеснува слабеењето. Добар сон е секогаш потребен за да се чувствувате опуштени и добро расположени...

Fine Living

Иако за многумина „никна“ преку ноќ, мостот всушност е изграден од 2017 година. Долг е 100 метри и се издига до максимална висина од...

Fool Moon

5 манипулативни тактики што ги користат нарцисоидите! Нарцисоидите се многу вешти во манипулативни игри – тие знаат како да го привлечат и задржат вниманието...

Cotton Club

Кејси Кадваладер, креативниот директор на Mugler, ја претстави колекцијата пролет-лето што е веќе достапна за купување на веб-страницата на модната куќа. Дизајнерот продолжи да...

Advertisement