Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Меган и Хари повторно станаа родители

Семејството на војводата и војвотката од Сасекс стана побогато со уште еден нов член.

За бременоста на Меган Маркл се дозна на 14 февруари 2021 година – кралскиот пар објави радосен настан со презентирање на трогателна црно-бела фотографија на која парот позира за фотографот Мисан Хариман.

Оттогаш, обожавателите внимателно го следат животот на двојката, очекувајќи раѓање на второто дете на принцот Хари и Меган Маркл и правејќи разни теории во врска со изборот на име и други детали во неговите рани денови.

Потсетиме дека парот не го пријавил точниот датум на раѓање на војвотката од Сасекс, велејќи само дека летово очекуваат раѓање на нивната ќерка, а некои публикации сугерирале дека Меган ќе оди на породилно отсуство во мај и ќе престане да се појавува во јавноста.

Денес станало познато дека на 4 јуни, во 11,40 часот во болницата во Санта Барбара (Калифорнија), Меган Маркл роди ќерка тешка нешто помалку од 3,5 килограми. Според упатените, сопругата и бебето на принцот Хари се снаоѓаат одлично. Името на новороденчето исто така било веднаш објавено во јавноста. Како што очекуваа многу фанови на Сасекс, Меган и Хари ја нарекоа својата ќерка Лилибет Дајана – во чест на прабабата и бабата на Елизабет, принцезата Дајана.

„На 4 јуни, врз нас се спушти благодат – се роди нашата ќерка Лили. Благодарни сме за љубовта и молитвите што ги чувствувавме од целиот свет. Ви благодарам за вашата неисцрпна љубезност и поддршка во ова посебно време за нашето семејство“, додадо војводата и војвотката од Сасекс во изјавата објавена на веб-страницата на нивната добротворна организација Archewell.

Што се однесува до кралскиот статус на новородената ќерка Меган Маркл и принцот Хари, повеќето експерти се цврсто убедени дека кралицата Елизабета нема да и ја додели титулата на нејзината правнука, како во случајот со првото дете на двојката.

Друго важно прашање што ја загрижува јавноста: какво државјанство ќе добие новороденче – некои аналитичари сугерираат дека второто дете на двојката ќе има двојно државјанство, но има и такви кои веруваат дека ќерката на војводата од Сасекс ќе има американско државјанство, како нејзината мајка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement