Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Мајсторски стилизиран волнен џемпер од шпанската кралица Летиција

Queen Letizia during inauguration Goya exhibition in Basilea, Switzerland on Friday, 08 October 2021. Cordon Press,Image: 637180094, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: CASA REAL / CORDONPRESS / Cordon Press / Cordon Press / Profimedia

Прекрасен есенски стајлинг во кој се заљубивме!

Кон крајот на минатата недела, кралицата Летиција отпатува во посета на градот Базел, Швајцарија, за официјално да отвори изложба посветена на сликарот Франциско Гоја.

Нејзиното Височество уште еднаш маѓепса со својот елегантен изглед потпишан од шпанскиот моден бренд за бавна мода ,, Доаѓа” , со што уште еднаш ја изрази својата поддршка за шпанската мода.

,,Is Coming” е создаден во Мадрид на крајот на 2019 година под водство на Констан Хернандез.

Лошата вест е што не можеме целосно да го копираме изгледот на оваа кралица, бидејќи облеката што ја носи таа (очекувано) е распродадена.

Шпанската кралица остана доследна на нејзиниот беспрекорен стил, кој се базира на добро скроена облека изработена од природни материјали и класични додатоци, а изборот на нијанси и материјали е она што прави огромна разлика и каде може да се насети нејзиниот личен печат.

Во оваа прилика, кралицата Летиција се одлучи за темнозелен волнен џемпер со тркалезно деколте и широки ракави и здолниште со молив направено од брокат во ист тон. Целиот стајлинг е заокружен со класичен пар салонки во совршена темна нијанса, како и мини ватиран чанта во иста боја.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement