Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Мајсторски стилизиран волнен џемпер од шпанската кралица Летиција

Queen Letizia during inauguration Goya exhibition in Basilea, Switzerland on Friday, 08 October 2021. Cordon Press,Image: 637180094, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: CASA REAL / CORDONPRESS / Cordon Press / Cordon Press / Profimedia

Прекрасен есенски стајлинг во кој се заљубивме!

Кон крајот на минатата недела, кралицата Летиција отпатува во посета на градот Базел, Швајцарија, за официјално да отвори изложба посветена на сликарот Франциско Гоја.

Нејзиното Височество уште еднаш маѓепса со својот елегантен изглед потпишан од шпанскиот моден бренд за бавна мода ,, Доаѓа” , со што уште еднаш ја изрази својата поддршка за шпанската мода.

,,Is Coming” е создаден во Мадрид на крајот на 2019 година под водство на Констан Хернандез.

Лошата вест е што не можеме целосно да го копираме изгледот на оваа кралица, бидејќи облеката што ја носи таа (очекувано) е распродадена.

Шпанската кралица остана доследна на нејзиниот беспрекорен стил, кој се базира на добро скроена облека изработена од природни материјали и класични додатоци, а изборот на нијанси и материјали е она што прави огромна разлика и каде може да се насети нејзиниот личен печат.

Во оваа прилика, кралицата Летиција се одлучи за темнозелен волнен џемпер со тркалезно деколте и широки ракави и здолниште со молив направено од брокат во ист тон. Целиот стајлинг е заокружен со класичен пар салонки во совршена темна нијанса, како и мини ватиран чанта во иста боја.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Прекрасни карпести формации, планини со вулканско потекло и оние чии врвови се покриени со снег и мраз… Саудиска Арабија го нуди сето ова и...

Wall Street

Вселенските ентузијасти можат да имаат можност да додадат дел од историјата во нивната колекција… Во јули 1969 година, американските астронаути Нил Армстронг и Баз...

Fool Moon

Актерката Кирсти Ели почина вчера по битка со ракот.Актерката Кирсти Ели почина вчера на 71-годишна возраст по битка со ракот. Тажната вест ја потврдија...

Fool Moon

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку...

Advertisement