Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Малкумина можеа да погодат кој се крие зад бизарниот костим што ги надмина сите на црвениот тепих на Мет Гала, но стана и предмет на потсмев

Ким Кардашијан уште еднаш успеа да ги надмине сите други, но и себеси на црвениот тепих на Мет Галата. Пред да се дознае дека станува збор за реалити sвездата, малкумина би помислиле дека та се крие под целосно црниот тесен костум со долг шлиц. Имајќи предвид дека таа најчесто носи предизвикувачки и разголени облеки, сите беа изненадени кога основачката на брендот KKW Beauty се појави закопчана до грлото, а лицето ѝ беше скриено. На многумина не им е јасно што сакаше да каже со овој потег и не требаше долго да стане предмет на потсмев на социјалните мрежи…

Мега-успешната 40-годишна риалити sвезда ја шокираше публиката со сосема неочекуван моден избор што го отежнува препознавањето, со оглед на тоа што целосно го покри лицето.

Таа носеше тесен комбинизон со драматичен отвот кој беше поврзан со чевли со високи потпетици и маска за лице. Од целото нејзино тело, се гледаше само нејзината коса, која беше врзана во долга опашка.

Темата на годинешното издание на Мет Гејл беше „Во Америка: Моден лексикон“, но на многумина не им беше јасно како нејзината комбинација на облека е поврзана со таа приказна.

Ѕвездата на шоуто „Keeping Up With The Kardashian“ треба да го поддржи новиот албум „Донда“ на нејзиниот поранешен сопруг, раперот Кание Вест, со овој стајлинг, кој го рекламира со маски на лицето.

Кога пристигна на црвениот тепих во друштво на идентично облечен маж, прво се зборуваше дека таа е нејзиниот поранешен партнер, но набрзо се откри дека Демни Гвасали, креативен директор на шпанската модна куќа Баленсијага, која ја потпишала нејзината креација , се криеше под црна маска.

Иако Кание Вест не се појави на модната забава на годината, неговото присуство беше многу почувствувано, бидејќи токму тој беше одговорен за зајакнување на соработката помеѓу Ким Кардашијан и креативниот директор на Баленсијага.

Што и да сакаше да каже со овој бизарен моден избор, Ким Кардашијан збуни многумина и за кратко време стана предмет на потсмев на социјалните мрежи.

Бројни твитерџии ја споредија со Дементор од книгата и филмовите за Хари Потер. Ова се суштества на темнината кои се хранат со радосни човечки чувства, а нивните жртви потоа се присетуваат на нивните најлоши спомени.

Две мистериозни, целосно покриени фигури на црвениот тепих на Мет Гејл збунија многумина, но нема сомнение дека Ким Кардашијан и Баленсијага покажаа нешто ново и иновативно на најгламурозната модна вечер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement