Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Луѓето со зелена аура се единствени – исполнети се со мир, хармонија и љубов: Еве како да ги препознаете!

Зелената аура е автентична и моќна – ја имаат само посебни луѓе!

Еве како ќе ја препознаете!

Секое живо суштество има аура, односно невидливо енергетско поле кое не опкружува. Аурите се состојат од различни бои и нијанси кои се менуваат во согласност со нашата возраст, расположение, надворешни влијанија, внатрешна состојба и околности.

Не можете да ја видите аурата со голо око, но одредени карактеристики и особини можат да ви ја покажат бојата на вашата аура.

Во овој текст откриваме кои карактеристики се поврзани со зелената аура.

Постојат неколку нијанси на зелена аура:

Минт зелена

Луѓето со оваа аура се исполнети со мир, хармонија и љубов. Во секоја ситуација можат да ја прикажат позитивната страна. Овие луѓе се мешавина од авантура и рамнотежа. Од една страна, тие можат да бидат енергични и бестрашни, и кога е потребно хармонични, приземни и одговорни.

Светло зелена боја

Тоа се луѓе полни со љубов и живот, но и силна креативна енергија. Тие често се занимаваат со уметност, сакаат да создаваат нешто убаво и креативно – сликаат, пишуваат поезија, творат… Имаат блага и пријатна енергија што лесно им се пренесува на другите и затоа често се омилени меѓу пријателите.

Сино-зелена аура

Тоа е комбинација од најдобрите карактеристики на сината и зелената аура. Овие луѓе се многу призматични, но имаат неверојатно рафинирана интуиција и силно чувство за цел. Тие се стремат кон духовен развој и прифаќаат промени. Во текот на нивните животи, тие напредуваат и се трансформираат на подобро. Тие имаат само еден страв – страв од одбивање и недостаток на љубов.

Смарагдно зелена

Оние кои имаат смарагдно зелена аура се луѓе кои ги привлекуваат луѓето со својата топла и нежна енергија. Тие носат утеха, хармонија и радост затоа што зрачат со прекрасни вибрации. Секогаш се во центарот на вниманието и се раѓаат лидери. Сепак, имаат недостатоци како љубомора, завист и ткаење. Тие не трпат критики.

Зелената аурта е поврзана со срцевата чакра, па затоа е важно да се обрне внимание на активноста и рамнотежата на оваа чакра. Срцевата чакра влијае на нашите односи, начинот на изразување на емоциите и емоционалната состојба во нашата душа. Преку постојана медитација, вежби со прислушување и здрави навики, се обидувате да ја одржите отворена и активна.

Луѓе со зелена аура – љубов и врски

Бидејќи зелената аура е поврзана со срцевата чакра, овие луѓе обично имаат добри љубовни врски. Тие се лојални, љубезни и подготвени да вложат многу за да ја одржат врската. Нивниот партнер мора да биде личност која има одредена количина креативност и емпатија во нив. Најдобро се сложуваат со луѓе кои имаат жолта или портокалова аура. Потребен им е некој кој ужива да е во природа, да пробува нови работи и авантури и постојано да се фокусира на личен раст.

Кариера и професионален живот

Зелената боја честопати се поврзува со пари и изобилство. Овие луѓе не се материјалисти, но тие се хедонисти кои сакаат да уживаат во материјалните работи и да имаат финансиска сигурност. Затоа не е невообичаено да завршат неколку работи. Сепак, тие никогаш не прават работа во која не можат да уживаат. Професии што најмногу им одговараат – лекар, ветеринар, терапевт со реики, екологист и сл.) на работното место се пријателски расположени, љубезни и имаат одличен контакт со колегите. Кога работат на нови проекти, тие први ќе имаат практични и изводливи идеи. Тие постојано се стремат кон напредок во животот, вклучувајќи го и бизнисот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не мора да чекате лето за да носите плетени торби. Плетени чанти видовме во колекциите на многу брендови за сезоната пролет/лето. На пример, Dolce...

Fool Moon

Вивиен Вествуд наполни 80 години – а легендарната дизајнерка реши да го прослави роденденот на поинаков начин. Во чест на нејзиниот роденден, таа ќе...

Four Seasons

Ако не сте месојад, веруваме дека оваа листа ќе ви помогне. Но, дури и да сте месојад, не е важно, можеби овие градови ќе...

Green Tea

Целерот е познат како природен антисептик Секој природен лек е добредојден за време на пандемија, а истото важи и за сокот направен од целер,...

Advertisement