Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Лурдес Леон како близначка на Мадона со неочекуван изглед кој не смеете да го пропуштите

Лурдес Леон беше слика и прилика на нејзината мајка Мадона, додека седеше во првиот ред на ревијата на модната недела во Њујорк.

Madonna's daughter Lourdes is the spitting image of her mum at New York  Fashion Week - Mirror Online

Бринетата изгледаше прекрасно на ревијата во Лаур, додека во саботата учествуваше во колекцијата на брендот „Лето 2022“, облечена во шик, комбинација во боја на слонова коска, завршена со детали за патент и јака, во комбинација со соодветни панталони.

24 -годишната манекенка, исто така, го покажа својот маникир – долги извајани акрилни нокти што одговараат на нејзиниот изглед – и тетоважата на прстите на која пишуваше „ТАТКО“.

Lourdes Leon is the ultimate fashionista as she sits front row at Luar  runway show during NYFW | Daily Mail Online

Претходно овој месец, Лурдес исто така го привлече вниманието со обајвувајќи фотографија на која е ,,облечена” во декоративни ланци, истакнувајќи ја нејзината тонирана фигура.

Но, не беше само накитот што привлече внимание, туку и неверојатната палета накит што таа ја носеше, а која вклучуваше појас украсен со скапоцени камења што го носеше на нејзините фармерки, од брендот Сваровски

Во описот на фотографијата, sвездата објави низа дијамантски емоции и ги означи Сваровски, креативниот директор Џована Енгелберт, фотографот Микаел Јансон и стилистката Габриела Карефа-Џонсон.
Лурдс ги исклучи коментарите за објавата, но нема сомнение дека обожавателите се заљубија во фотографијата. Привлече над 16.000 лајкови.

Madonna's Daughter Lourdes Leon Walked the Runway at the Gypsy Sport Show  During New York Fashion Week | Vogue

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Приватните авиони се дел од секојдневниот живот на најбогатите луѓе во светот, но очигледно, овој модел ќе биде достапен само за некои од нив…...

Fool Moon

19-годишникот е фудбалер на Форт Лодердејл. Ромео Бекам во моментов живее во Мајами, откако ги заврши студиите во Обединетото Кралство на почетокот на оваа...

Four Seasons

Кога актерот Марлон Брандо го купи приватниот остров Териароа, по снимањето на „Бунт на Баунти“ на блиските Тахити и Муреа, тој го опиша островот...

Cotton Club

По импресивниот успех во Париз, Шангај и Лондон, изложбата „Кристијан Диор: Дизајнер на соништата“ наскоро ќе ужива долго во Музејот во Бруклин, во Њујорк....

Advertisement