Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Лејди Гага ќе го отелотвори познатиот одметник во продолжение на сагата за Џокер, принцот на криминалот

Поп-ѕвездата ќе можеме повторно да ја видиме на големото платно, покрај Хоакин Феникс, кој брилијантно го отелотвори Џокерот во 2019 година.Поп-ѕвездата и оскаровка Лејди Гага ја доби улогата на Харли Квин, антихероината и љубовниот интерес на пореметениот кловн на криминалот, Џокерот. Така, Гага ќе му се придружи на Хоакин Феникс во продолжението на приказната за Џокер наречена „Joker: Folie à deux“. Самиот наслов на филмот се однесува на медицинскиот термин за слично ментално растројство кое погодува две или повеќе луѓе, обично членови на исто семејство, што суптилно ја открива атмосферата што ќе преовладува во филмот.

Гага го сподели првото тизер видео на својот Инстаграм, откривајќи дека филмот ќе пристигне во кината на 20 април 2024 година. Видеото ги прикажува силуетите на Гага и Феникс во танцови движења, а на крајот го слушаме потписот на Џокерот како се смее.

Режисер на филмот е Тод Филипс, кој го напиша сценариото со ко-сценаристот на „Џокер“ Скот Силвер, а се шпекулира дека новиот филм е всушност мјузикл.Гласините дека Гага ќе се приклучи на универзумот на Џокер првпат се појавија во јуни, а магазинот Холивуд Репортер сугерираше дека Гага би можела да ја игра Харли Квин, девојката на Џокер-убиецот која моментално ја играат Маргот Роби во DC Extended Universe и Кејли Куоко во HBO Max анимирана серија.Откако „Џокер“ беше премиерно прикажан во 2019 година, Филипс и Феникс рекоа дека тоа ќе биде еднократен експеримент. Но, откако филмот заработи 1 милијарда долари на светскиот бокс офис и на Феникс му донесе Оскар за најдобар актер, продолжението стана неизбежно.

Маргот Роби ја играше Харли Квин во „Suicide Squad“ на DC.

Според The ​​Wrap, дејството на „Joker: Folie à deux“ во најголем дел ќе се одвива во менталната установа Arkham Asylum, каде Џокерот бил затворен на крајот од оригиналниот филм. Според DC Comics, токму во Аркам Џокер првпат се среќава со психијатарот, д-р Харлин Квинзел, кој подоцна станува Харли Квин.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Advertisement