Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Легендарниот актер се збогува со синот: „Скршени сме“

Семејството на легендарниот актер Роберт Редфорд во моментов е во голема тага. Според американските медиуми, почина неговиот 58-годишен син Џејмс, кој со години се бореше со рак на црниот дроб. Како што откри во јавноста менаџерот на 89-годишниот актер, семејството го минува досега најтешкиот период. Смртта ја потврди и сопругата на покојниот продуцент Кајл.

Откако бил слободен некое време, ракот повторно се вратил пред две години. Додека чекал трансплантација на црн дроб кон крајот на минатата година, тој дознал дека неговата борба започнува повторно. Патем, Џејмс се борел со заболување на црниот дроб долги 30 години. „Ние сме скршени. Живееше прекрасен живот, многу ќе ни недостасува. Како негова сопруга цели 32 години, можам да кажам дека сум најгорда на нашите деца што ги одгледавме заедно. Не знам како ќе го преживеев сето ова без нив “, напиша Кајл на Твитер. Двојката ги има 29-годишниот Дилан и помладата Лена.

Џејмс ја направи својата прва трансплантација на црн дроб во 1999 година, за која верува дека му го спаси животот и за кој го сними документарниот филм „Љубезноста на странците“. „Целата приказна ми покажа колку сум среќен што ја имав таа можност. Ме натера да размислувам и знаев дека мора некако да му помогнам на целиот систем за донирање органи. Затоа е направен овој филм“, изјави покојниот Џејмс во една прилика.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Ако бившиот веќе не гледа заедничка иднина со вас, тоа ќе го сфатите кога ќе се сретнете, а тој едвај ќе ве погледне, кога...

Route 66

Jeep Wrangler со текот на времето „прерасна“ во софистицирана машина и би било интересно ако Американците воведат помала теренска верзија, како што е визијата...

Fool Moon

На десетгодишнината од веридбата на Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (38), британските медиуми објавија помалку познати детали од времето кога војводата и војвотката...

Green Tea

Ако сакате вкусна супа богата со хранливи состојки и лесна за подготовка, ова е вистинскиот рецепт за вас. Сè што ќе ви треба се...

Advertisement