Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Крај на една ера: Дуото Daft Punk повеќе не постои

По 28 години успешна кариера.

Фановите на легендарното музичко дуо Дафт Панк се расплакани затоа што стана познато дека групата се распадна по 28 години успешна кариера.

Оваа информација ја потврди претставничката на дуото, Кетрин Фрејзер, без да ја објасни причината за крајот на музичката кариера на Дафт Панк.

Самите музичари објавија осумминутно видео на нивниот ЈуТјуб канал со извадок од нивниот филм „Електрома“ од 2006 година под симболичниот наслов „Епилог“.

Електронското дуо Дафт Панк е основано од Гај Де Хомем Христо и Томас Бангалтер во Париз во 1993 година. Нивниот деби-албум „Homework“ беше објавен во 1997 година. Нивниот последен албум „Random Access Memories“, кој содржи култна песна „Get Lucky“, беше издаден од музичарите во роботски костуми во 2013 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Ако размислувате да патувате во Јужна Кореја, овој напис треба да ја зацврсти вашата желба и да ве наведе да купите авионски билет. Пред...

Green Tea

Се надеваме дека никогаш не сте доживеале мигрена. Но, сигурно, познавате некој што ги има овие симптоми. Без разлика дали вие или некој близок,...

Fool Moon

Ријана е вистинска икона на стилот. Секој нејзин стајлинг е спектакуларен, многу необичен и за разлика од повеќето нејзини колеги од шоу-бизнисот, таа воопшто...

Fine Living

Како што знаат сите модерни дами, „animal“ дезенот беше на сцената во последните неколку сезони и очигледно не планира да се откаже од својот...

Advertisement