Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Кралската резиденција е украсена за Божиќ – во ходникот е поставена елка висока 6 метри!

Елизабета Втора ќе го помине овој Божиќ во раскошниот замок Виндзор.

Кралската резиденција веќе е украсена за Божиќ – претставници на британското кралско семејство споделија фотографии од празничниот декор, што е особено важно оваа година: за прв пат од 80-тите години, Елизабета Втора и принцот Филип ќе ги поминат празниците во замокот Виндзор, а не во нивната омилена селска резиденција во Сандрингем.

Факт е дека во Велика Британија се воведени нови ограничувања поради коронавирусот – и кралскиот пар сега е принуден да биде ставен во карантин. Сепак, таму веројатно нема да им биде досадно. Оваа година замокот Виндзор е украсен со стотици светкави златни венци, црвени и златни играчки и фигури на ангели. Во една од салите на резиденцијата има огромна елка висока 6 метри! Посетителите од утре ќе можат да го видат луксузниот празничен декор со свои очи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Во моменти на страв и напади на паника, обично забораваме прво да дишеме, што само ја отежнува ситуацијата за нас. Затоа, д-р Ендру Вале...

Fool Moon

Почина на 87-годишна возраст. На почетокот на јануари, Лери Кинг беше хоспитализиран во Лос Анџелес, откако доби Ковид-19. Култниот новинар, еден од најхаризматичните анкетари...

Green Tea

Како да се зајакне имунитетот? Еден начин е да се следи внесот на цинк. Поради некоја причина, овој микроелемент често се заборава, иако неговиот...

Cotton Club

Комбинации на бои кои вреди да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Advertisement