Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Кралици на универзумот! Жените родени во овие три знаци имаат светла иднина

Нивната природа е да бидат бестрашни, во согласност со нивните цели и амбиции…

Иако ги поврзуваат три различни елементи, вода, воздух и оган, жените родени во овие три хороскопски знаци имаат многу заеднички црти, а една е особено изразена – тие никогаш не се откажуваат!

ВОДОЛИЈА

Имаат тенденција да ги остварат своите соништата, но и на другите. Таа е инспиративна авантуристка која ќе ве инспирира, а нејзината енергија е причината зошто секогаш привлекува внимание. Тие живеат за да бидат среќни. Избираат едноставност и среќа во животот, без оглед на мислењата и верувањето на околината. Кај нив е тешко да се одржи ваков оптимизам и понекогаш изгледа како егоцентрична личност која ќе избере да оди на полесниот пат само за да го постигне она што го сака. Сепак, кога ќе се обрати на Универзумот, таа никогаш нема да ги заборави ниту своите драги луѓе и пријатели

ЛАВ

Кралицата на Зодијакот која има најизразени лидерски карактеристики во однос на сите други знаци. Нејзината мисија е да направи големи промени, не само во нејзиниот живот, туку и на колективно ниво. Секогаш се обидува да одржува чисти кармички модели и успева да го постигне она што го сака на фер начин. Има силна волја и однадвор изгледа како неуништлива карпа, понекогаш изгледа ладно. Сепак, жената Лав е храбра и моќна и во себе крие исклучително нежна страна.

СКОРПИЈА

Според астролозите, жените Скорпии се сметаат за волшебни дами кои поседуваат неуништлива харизма. Тие имаат силна интуиција, знаат по кој пат да одат кон успехот и никогаш не се предаваат. Нивниот совет е вреден, а зборовите за утеха лекуваат. Затоа жената Скорпија со право ја заслужи титулата најдобра пријателка на Зодијакот. Кога ги поставува своите цели, таа се бори на сите можни начини да го постигне тоа. Нејзината слабост е тоа што не трпи пораз, критика и авторитет.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Силвија Фенди се занимава со класични елементи на машка облека, но тука додава и логоманија, па покрај основните тонови, колекцијата ги истакнува и ефективните,...

Fool Moon

Што одредува кој сексуално нè привлекува? Ова е изненадувачки тешко прашање на кое е тешко да се одговори затоа што се чини дека привлечноста...

Fool Moon

Саде Аду го прослави својот 62-ри роденден на 16 јануари. Саде, родена во Нигерија и израсната во Велика Британија, го издаде својот прв албум...

Cotton Club

Сочниот портокал е одговорен за добро расположение – токму тоа што ни треба во студената сезона. Дизајнерите не го игнорираа овој факт, ги зачинија...

Advertisement