Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Конечно започнува снимањето на новата епизода на „Пријатели“

Стриминг услугата на HBO започна да ја снима бонусната епизода од легендарната ТВ серија „Пријатели“ во понеделникот, на 5 април. Ова го објави изданието Deadline, повикувајќи се на извори блиски до креаторите на ситкомот.

По неколку месеци гласини и исчекување, повторното обединување на „Пријатели“ ќе стане реалност. Актерската екипа требаше да се собере за специјално шоу на стриминг сервисот HBO Max, како дел од 25-годишнината од култниот ситком, но трпеливо се чекаше снимањето поради пандемијата коронавирус.

Новата епизода на „Пријатели“ започна да се снима на 5 април во Лос Анџелес во студиото Ворнер Брос во Бурбанк, каде целата серија беше снимена уште во 90-тите.

За овој настан, главните ликови на серијата повторно се собраа на сетот за прв пат по 25 години од крајот на серијата. Првично, снимањето на повторното обединување на култниот ситком беше закажано за почетокот на 2020 година, а епизодата требаше да биде објавена на почетокот на март 2020 година.

Во новата серија ќе учествуваат сите главни ликови на Пријателите: Џенифер Анистон (Рејчел), Кортни Кокс (Моника), Лиза Кудроу (Фиби), Мет Лебланк (eyои), Метју Пери (Чендлер) и Дејвид Швимер (Рос).

Сепак, епизодата нема да биде директно продолжение на серијата. Продуцентите на серијата изјавија дека актерите ќе се толкуваат себеси, а не ликовите на ситкомот што ги знаеме. „Friends Reunion Special“ ќе го режира познатиот холивудски продуцент Бен Винстон.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Уште на влезот се чувствува чудна енергија која не доаѓа од овој свет… Таинственото место кое се наоѓа во близина на Атина речиси никој...

Route 66

Како што дефинира речникот, супернова е експлозија на sвезда… Сега, благодарение на брендот Pagani , тој израз претставува и неверојатен хиперавтомобил со цена од...

Fool Moon

Принцот Хари пристигна во Лондон без Меган Маркл. Како што дознаваме, Хари отпатувал во Англија два дена по смртта на неговиот дедо, принцот Филип,...

Cotton Club

Плетените елеци добија нова популарност минатата година и нема да се откажат од својата позиција и оваа пролет. Ги видовме во колекциите Lacoste и...

Advertisement