Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Колку ви е добар видот? Само 8 проценти од луѓето успеваат да го направат овој тест без грешки

Овој забавен тест може да открие колку добро гледате.

Дали видот е вашата супер моќ? Можете да дознаете преку еден тест што го избравме токму за вас.

Тестот се состои од четири фази. Првиот е, се разбира, најлесен и не треба да имате проблеми со неговото решавање, но другите фази стануваат сè потешки и потешки.

Ќе има 10 бои пред вас, и треба да пронајдете една што е различна од другите. Може да биде само посветла или потемна нијанса.

Ако направите грешка откако не сте успеале во таа фаза. Мора да забележиме дека многу малку луѓе успеваат да го направат целиот тест без ниту една грешка.

Ајде да видиме колку бои ќе можете да најдете:

Дали успеавте да го положите тестот без грешка?

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Силната и многу заводлива боја на црвено вино е создадена за есенска шминка, а тоа ќе доминира на лицето, па затоа ќе биде доволно...

Fine Living

Тоа е време од годината кога нашите домови се повеќе се исполнуваат со топли, сочни и рафинирани ароми на миризливи свеќи. Мирисите се многу...

Fool Moon

Разводот сам по себе е многу тежок и стресен. Кога сè уште имате многу пари, разводот може финансиски да ја „повреди“ едната страна, додека...

Green Tea

Пешачењето е наједноставниот начин на физичка рекреација, а само половина час пешачење на ден може да направи многу за здравјето, како и за слабеењето....