Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Кои sвезди се истакнале со својот стил на Греми наградите

63-то доделување на Grammy или Oscar Music Awards, како што обично се нарекуваат, се одржаа вчера во Лос Анџелес во Стејпл центарот.

Во салата немаше гледачи – пандемијата сепак ги направи своите прилагодувања за време на доделувањето на наградите, но ѕвездите на музичката индустрија конечно се собраа на едно место и ја покажаа најдобрата облека на најголемите светски дизајнери.

Ѕвездите кои прошетаа по црвениот тепих, секако дадоа се од себе да се истакнат со својот стил на избор. Дуа Липа со фустан од Atelier Versace, стилска икона Хари Стајлс со Gucci и Тејлор Свифт со мини цветен фустан Oscar de la Renta беа дел од изведбите кои воодушевија и добија многу позитивни коментари

Во галеријата ги собравме сите настапи на познати личности на црвениот тепих на Греми наградите…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Уште на влезот се чувствува чудна енергија која не доаѓа од овој свет… Таинственото место кое се наоѓа во близина на Атина речиси никој...

Route 66

Како што дефинира речникот, супернова е експлозија на sвезда… Сега, благодарение на брендот Pagani , тој израз претставува и неверојатен хиперавтомобил со цена од...

Fool Moon

Принцот Хари пристигна во Лондон без Меган Маркл. Како што дознаваме, Хари отпатувал во Англија два дена по смртта на неговиот дедо, принцот Филип,...

Cotton Club

Плетените елеци добија нова популарност минатата година и нема да се откажат од својата позиција и оваа пролет. Ги видовме во колекциите Lacoste и...

Advertisement