Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Кои се најбогатите ТикТокери – Децата кои владеат со светот

Со секоја деценија што доаѓа и си оди, системите, верувањата и амбициите се менуваат.

Ако погледнеме назад во времето, можеме да видиме дека занимањата драстично се развиле и дека практично секој ден се појавуваат нови, благодарение на апликациите што добиваат неверојатен број на следбеници. Во раните 2000-ти немаше Инстаграмери, ТикТокери и слично, но сега тие владеат и секој би сакал да биде на нивно место. Со милиони измерени во заработка, кој не би?

Кога зборуваме за TikTok, милениумците и оние кои се членови на Generation Z доминираат на оваа платформа, додека многу корисници достигнаа слава и станаа вистински влијателници. ТикТок минува низ интересен период во секој случај, па слободно можеме да кажеме дека пандемијата на коронавирусот и фактот дека многу луѓе минуваат многу повеќе време дома се добредојдени.

Овој пат, решивме да откриеме кои TikTokers имаат најмногу следбеници, а со тоа и најголема заработка. Главните влијатели од оваа мрежа, од кои најмладиот има само 16 години, можете да ги видите во нашата галерија.

5. Џош Ричардс (@joshrichards) 18 години, 20,8 милиони следбеници, заработка од 1,5 милиони долари

4. Лорен Греј (@lorengray) 18 години, 46,1 милиони следбеници, заработка од 2,6 милиони УСД

3. Дикси Д’Амелио (@dixiedamelio) 18 години, 32,8 милиони следбеници, заработка од 2,9 милиони УСД

2. Чарли Д’Амелио (@charlidamelio) 16 години, 76,9 милиони следбеници, заработка од 4 милиони долари

1. Адисон Реј Пастерлинг (@addisonre) 16 години, 54,2 милиони следбеници, заработка од 5 милиони долари

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

По кратка пауза поради коронавирусот, Меланија Трамп повторно му се придружи на сопругот на претседателската турнеја. Како и секогаш, таа го поддржа својот сопруг...

Cotton Club

Комбинациите на облека на sвездите на уличниот стил имаат многу да ни кажат за модата и трендовите секоја сезона, а тоа не се однесува...

Fool Moon

Серијата „Сексот и Градот“ својата прва епизода ја емитуваше за 6 милиони гледачи ширум светот на 6 јуни 1998 година. Со текот на времето,...

Fine Living

Statement лустерите се хит дизајн за ентериер веќе некое време. Ова се раскошни висечки уреди кои го осветлуваат и разубавуваат домот. Лустерите некогаш се...

Advertisement