Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Кога ќе влезе во вашиот живот, тешко дека ќе ја заборавите: Имагинативни се дамите родени во овој хороскопски знак!

Депресивен и многу мистериозен знак. Честопати се крие зад маската на шегаџија, успешна на работни места за кои е потребна динамика – маркетинг, професионален возач, промотор … Многу љубоморна, импулсивна и одмаздоубива. Во комбинација со Бик 100% чиста страст. Склони кон кршење и уништување на себеси и другите.

Со нив, знаете на што сте замислени или мислите дека знаете.

Станува збор за Скорпиите – кога се најслатки и кревки, тие не ги откриваат своите мисли, а во бес, фрлаат работи, и честопати го прават тоа иако се држат до самоконтрола, не сте сигурни дека покажале сè што чувствуваат. Моќта, прво над себе, а потоа и над другите, е нивното мото. Тие се поголеми и подобри команданти од Овен и Лав, бидејќи тие подобро ја познаваат човечката психа, нивната мотивација не е да се нагласат себеси, туку да ја контролираат ситуацијата за општо добро, без оглед дали станува збор за работа или семејство. Тие имаат достоинствен став и подготвени се да се жртвуваат за другите ако се многу мотивирани.

Тие точно знаат што сакаат и главно го добиваат. Тоа се жените запаметени, кои оставаат длабока трага во животот на сите. И, ако тие се нежни русокоси или страствени црнки, тие секогаш се доминантни – толку многу ги измамат своите партнери што не можат без нив. Ако некој мисли да ги измами, следува одмазда, бидејќи жената Скорпија не простува. Можеби страда, но никогаш нема да го покаже тоа, долго се сеќава на своите поранешни љубовни партнери, но се бори да расчисти со минатото. Партнерот на жена Скорпија е секогаш послаб од неа, ѝ кога е со подобар финансиски и славен статус. Таа има начин да му даде до знаење дека партнерот не може без неа.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Ако сакате наут, работата е решена: ќе обожавате хумус, особено затоа што разбирате зошто е прогласено за најдобар намаз во светот. Како прво, тоа...

Fine Living

Меган Маркл е критикувана за новите фотографии! Ова е прва официјална фото-сесија на војводата по одрекувањето од кралските титули. Меган Маркл и принцот Хари...

Fool Moon

Древните индиски мудреци „риши“ биле вистински научници за нивното време. Иако ги немаа на располагање техничките достигнувања со кои науката денес открива фантастични работи...

Cotton Club

Силната и многу заводлива боја на црвено вино е создадена за есенска шминка, а тоа ќе доминира на лицето, па затоа ќе биде доволно...