Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Клаудија Шифер доби сопствена Барби кукла

Клаудија Шифер доби голема чест – создадена е нова кукла Барби според нејзиниот лик!

Како дел од роденденот на супермоделот (таа наполни 50 години на 25 август), Mattel одлучи да создаде кукли облечени во дизајнерски парчиња, а истите беа официјално претставени од Клаудија. Во првата варијанта, Барби носи син корсет фустан од брендот Версаче од колекцијата есен / зима 1994 година, додека во втората, таа изгледа елегантно во црн миди фустан со долги ракави и потпис на брендот Balmain.

За жал, колекционерските играчки нема да се продаваат: тие се направени исклучиво за серијата Barbie Style, која не оди во масовно производство. Сепак, резултатите на Мател веќе можете да ги оцените на Инстаграм @BarbieStyle – на сликите, легендата на модната писта дури и позира со својата копија.

Не сите познати личности добиваат кукла Барби. Тие обично се прават само во чест на оние кои дале извонреден придонес во развојот на културата и модата. На пример, една од овие кукли е посветена на легендарната декораторка и стилска икона Ирис Афел. Покрај соработката со Мател, Шифер лансираше и капсулни колекции со брендовите ВVersace, Frame Denim, Bamford и Lucie Kaas за да го прослави нејзиниот роденден. Доменико Долче и Стефано Габана потпишаа и адаптираа една од торбите од нивната колекција есен-зима специјално за неа, а Оливие Рустинг, креативен директор на Балман, дури ја нарече „олицетворение на топ-модел“.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оваа веганска рикота е направена од само четири состојки (вклучувајќи вода и сол). Потребни се само неколку минути, а потребен ви е блендер или...

Fool Moon

Познато е дека убавината не доаѓа само однадвор, туку секако одвнатре… Добрината на човекот, велат тие, се гледа во неговите очи! Овие хороскопски знаци...

Cotton Club

Сè уште не ни е јасно зошто точно 30-от роденден толку многу влијае на нашата состојба на умот. Токму во овој момент ние често...

Fine Living

Ако не сте го виделе тоа со свои очи, веројатно денес некаде сте наишле на информации дека некаде врне снег. Зимата е пред самиот...

Advertisement