Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Кијану Ривс повторно го воодушеви светот: актерот ја разубави годината со љубезен гест кон 80-годишнa обожавателка…

На интернет се појави приказната за љубезниот гест на Кијану Ривс кон 80-годишна обожавателка. Едно лице напиша на Редит дека неговата баба се заљубила во ѕвездата од „Матрикс“ и „Џон Вик“ затоа што ја потсетувал на нејзиниот покоен сопруг.

Откако доживеала мозочен удар во раните 70-ти, бабата била принудена да остане дома во следните 10 години од нејзиниот живот, но утеха наоѓала во филмовите на Ривс, гледајќи сè, од „Бил и Тед“ до „Матрикс“.

Корисникот на Редит потоа продолжи да објаснува како нивниот вујко налетал на Ривс во ресторан во Лос Анџелес и како тоа довело до долг телефонски разговор меѓу актерот и неговата баба.

„Не долго откако излезе „Матрикс“, вујко ми беше во Лос Анџелес на работа и јадеше во еден навистина луксузен ресторан кога Кијану влезе со неговата сопруга“, напиша корисник на Редит и продолжи:

  • Кога го завршија оброкот, вујко ми дојде до нивната маса и му рече на актерот: „Јас обично не го правам ова, но само сакав да знаеш дека мојата 80-годишна мајка ве обожава вас и вашите филмови. Ја потсетувате на татко ми“. – изјави корисник на Редит.

Корисникот на Редит објаснил дека неговиот вујко бил запрашан од страна на Кијану дали има мобилен телефон со него и кога тој потврдил дека има, Кијану му рекол: „Јави и се, сакам да разговарам со неа“.

  • Разговараше со баба ми неколку минути и тоа апсолутно и ја разубави годината. Таа беше толку изненадена од неговата искрена љубезност кон неа и неговиот интерес за неа покажаа каков неверојатен човек е тој навистина – изјавил корисник на Редит, а пренесува NME.

Со текот на годините, Кијану заработи репутација како еден од најубавите луѓе во Холивуд, а многу фанови рекоа дека има многу работи од кои Ривс се воодушевил. Актерот стана вирален минатиот месец, откако беше снимен како има пријатен разговор со млад обожавател на аеродромот, одговарајќи на секое прашање на младиот човек.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement