Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Кејт Мидлтон повторно воодушевува со своето беспрекорно (огнено!) модно издание! Таа го замени кралскиот накит со детал од Асос…

Кејт Мидлтон едноставно не престанува да извојува модни победи! Откако се појави во никогаш погламурозно издание на британската премиера на новиот Џејмс Бонд облечена во виолетово одело за време на неодамнешната посета на Ирска, војвотката од Кембриџ повторно триумфираше во модата, овојпат во елегантно црвено издание.

Миленичката на британската јавност Кејт Мидлтон уште еднаш ги украде сите погледи кога се појави во женска комбинација на настан чија цел беше подигнување на свеста за многуте опасности од зависност.

Благодарение на нејзината одлична фигура, на мајката на три деца сѐ ѝ стои како ,,слиено”, но овој стајлинг е полн погодок, пред се поради префинетите парчиња што ги избра Кејт.

Впечатливото плисирано здолниште е потпишано од британскиот дизајнер Кристопер Кејн, а волнената долчевита во иста црвена нијанса на легендарниот Ралф Лорен.

Комбинацијата на дамaта ја комплетираше 39-годишната сопруга на принцот Вилијам со кафеава чанта од лондонскиот бренд DeMellier, која ја обожаваат другите (поранешни и сегашни) членови на кралското семејство, вклучувајќи ги Меган Маркл, Пипа Мидлтон и Камила Паркер Боулс.

Ралф Лорен е одговорен за чевлите во иста нијанса на кафеава боја, а потребно е да се издвојат 675 американски долари за моделот Селија.

Интересно, војвотката од Кембриџ, која обично ја гледаме и со кралски скапоцени камења, избра златни обетки од ASOS, кои чинеа нешто повеќе од 10 фунти, како моден детал.

Со ова издание, војвотката заработи и комплименти од експертите за убавина, кои едногласно ја пофалија пристојната шминка и нејзините, веќе карактеристични, благи кадрици.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement