Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Кејт Мидлтон имала итна операција – детали

LONDON, ENGLAND - JULY 02: Catherine, Duchess of Cambridge adjusts her hair as she attends day 2 of the Wimbledon Tennis Championships at the All England Lawn Tennis and Croquet Club on July 02, 2019 in London, England. (Photo by Karwai Tang/Getty Images)

Кејт Мидлтон поминала прилично голема операција кога била во средно училиште. Додека студирала во Марлборо, открила грутка на левата страна од главата, за што нејзината мајка, Керол Мидлтон, веднаш ја однела на лекар. Оттаму, на војвотката од Кембриџ ѝ било сугерирано да изврши итна операција за отстранување на грутката.

Деталите беа откриени во нејзината книга Кејт: Идната кралица, како што објасни Ен Печинг. Таа откри дека иако луѓето се сомневаа дека тоа може да е резултат на инцидент кој се случил на хокеарскиот терен, таа не веруваше дека е така: „Се сеќавам на инцидентот и кога таа беше оперирана. Не се сеќавам на нешто што се случуваше на хокеарскиот терен што имаше врска со грутката.

kate-middleton-hockey
Кејт Мидлтон (долен ред, лево) беше во хокеарскиот тим на училиште

„Кетрин имаше операција за време на школската година. Таа многу брзо потоа се врати на училиште. Како и обично, ништо не беше премногу голема работа за неа. Никогаш не можеше да ја обвиниш Кетрин дека е кралица на драмите, но Карол беше многу загрижена, како и секоја мајка “.

За среќа, операцијата поминала без проблеми, а Кејт е сѐ уште здрава како и секогаш.

Kate Middleton: The reason why the Duchess of Cambridge has a scar | Royal  | News | Express.co.uk
Лузна на Кејт Мидлтон

Доказ за операцијата, наводно, е лузната од 3 инчи на левиот дел, веднаш над линијата за коса.. Сепак лузната не е премногу очигледна.
Уште во 2011 година, претставниците на палатата Кенсингтон потврдија дека тоа е благодарение на операцијата кога Кејт била мала, како што изјави портпаролот на Е! Вести: „Лузната е поврзана со операција во детството“. Меѓутоа, не беше потврдено дали станува збор за операција во врска со грутка на главата или друга причина, но би имало смисла бидејќи се наоѓа во слична област.

Колеџот Марлборо каде што учела Кејт Мидлтон

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement