Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Кендал Џенер со прекрасен омаж во чест на Одри Хепберн

За вечерашната Мет Гала, Живанши на Кендал Џенер понуди прекрасен омаж на една од најиконските улоги на Одри Хепберн, онаа винтиџ изведба на Елиза Дулитл во Мојата убава дама. Секако, шминкерката Мери Филипс го следеше истиот пример, барајќи иконска актерка за понатамошна инспирација. „Сакавме да ги прикажеме класичните аспекти на Одри, но на посовремен начин“- рече Филипс. „Откако знаевме каков фустан ќе носи Кендал, како тим, колективно одлучивме да земеме парчиња од гламот на Одри од иконските слики во текот на нејзината кариера.

Kendall Jenner Offered a Modern Take on Audrey Hepburn at the Met Gala 2021

Истражувањето резултираше со момент впечатлив во неговата едноставност. Со основа на беспрекорна кожа – измазнување и хидратација понудена преку Хидратантна крема за лице на Кајли и крем за очи – Филипс повлече дебело крило од црна облога долж капаците на Џенер, минимално крило под долниот дел на трепките, создавајќи ,,мачји ефект”. „Кендал природно има многу волшебни очи, така што ова беше совршен начин да ги прикажеме“- вели Филипс, која применува нежно бела сенка за очи за очните капаци која ма погледот му дава посебен гламур. Усната со розов природен сјај, ја комплетираше одата, постигнувајќи совршена рамнотежа помеѓу Џенер и Хепберн.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Најјексклузивниот модел достапен во моментов, украсен со исклучителни јаглеродни влакна, алуминиум, титаниум и кожа, сега е подготвен за испорака до клиент во САД. Најавени...

Route 66

Вертикалната воздушна вселена очекува нивниот VA-1X eVTOL да стане дел од комерцијалната понуда до 2024 година… Британската компанија пред неколку дена ги претстави своите...

Green Tea

Без разлика дали станува збор за пијалок со меурчиња за славење на роденден или коктели со пријателите за време на бранч, има јасно специфични...

Fool Moon

По кратка пауза во 2021, Yon Idy се враќа со најновиот сингл My Fire кој го истражува сомнежот што секој од нас го носи...

Advertisement