Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Кајли Џенер повторно соборува рекорди

Кајли Џенер достигна уште една пресвртница со тоа што стана првата жена во светот која достигна 300 милиони следбеници на Инстаграм.

За подобро да разбереме колку луѓе ја следат, би сакале да додадеме дека има само три земји со население од повеќе од 300 милиони – Кина, Индија и САД. Доколку Кајли некогаш сакаше да ги колонизира своите следбеници, ќе и треба сопствена држава! Интересно, како што заслужува да ја нарекуваат, „кралицата на Инстаграмот“ го постигна овој пресврт и покрај тоа што во изминатите неколку месеци малку се одмори од социјалните мрежи.

Профилот на Кајли Џенер моментално е трет најследен профил на апликацијата зад официјалната страница на Инстаграм на Кристијано Роналдо.

24-годишната бремена ѕвезда се одмори од социјалните мрежи по трагедијата што се случи на концертот на нејзиниот партнер Тревис Скот. Таа неодамна направи пауза на социјалните мрежи кога на Бадниковата вечер сподели видео од нејзината мајка Крис Џенер, неверојатна приказна за одличната чанта на Џудит Лејбер од 6.000 долари и искрена објава за новогодишните желби.

Навистина убаво започна годината за Кајли Џенер, која наскоро дефинитивно ќе добие уште повеќе придружници со доаѓањето на бебето бр.2.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement