Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Кара Делевињ во новата кампања на Dior Joaillerie

Марката Dior Joaillerie е подготвена да ја направи сезоната на празници магична

Познатиот бренд за накит штотуку ја претстави својата кампања за Божиќ 2020 година. Со Кара Делевињ во главната улога, фотографиите направени од Марио Соренти ги ставија медалјоните Роуз Селест во центарот на вниманието. На една фотографија, британската актерка и модел позира со раката под брадата и длабок поглед.

На друга, таа ја држи едната рака на градите, додека е облечена во црвен фустан. Покрај фотографиите, Кара се појави и во краток филм на познатата марка, кој се карактеризира со волшебна музика и медалјони што паѓаат од небото како снегулки.

„Прославувајќи го дваесеттиот јубилеј на Диор Joaillerie, колекцијата „Мимиросе“ потпишана од Виктоар де Кастелан претставува спој на финоста и накитот на скапоцените камења на Мимиуи и Роуз де Вентс“, објаснуваат од познатата марка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Новопечената прва дама на Америка Џил Бајден (69) ги изненади сите на инаугурацијата на нејзиниот сопруг Џо Бајден (78) со избирање фустан со потпис...

Fool Moon

Кога станува збор за исхраната на членовите на британското кралско семејство, ние ненамерно замислуваме нешто луксузно и невообичаено. Во фантазијата на многумина, веднаш се...

Uncategorized

Американската пејачка Лејди Гага настапи на церемонијата на инаугурацијата на американскиот претседател eо Бајден. 34-годишната славна личност ја отпеа националната химна на скалите во...

Fine Living

Вештачкото езеро Ресија се наоѓа во Јужен Тирол, на северот на Италија, а е изградено во 1950 година. До оваа 1950 година имало три...

Advertisement