Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Како раскинуваат хороскопските знаци: Овенот е ладен како шприц, Вагата глуми, а Бикот страда во тишина долго време!

Ниту еден прекин не е безболен, затоа е потребно време раните да зараснат. Но, бидејќи секоја личност е индивидуа за себе, тие дејствуваат поинаку и го трпат крајот на врската или бракот.

Некои хороскопски знаци носат тага подолго време, додека други наоѓаат утеха на рамото на новиот партнер.

Овенот е „во драма“, но тој не сака да го покаже тоа

Овој хороскопски знак во врската досега најмногу му пречи досадата, а тоа е токму една од главните причини за раскинувањето.

Кога ќе стави крај на љубовната врска, тој воопшто не е достоинствен. Ако партнерот го повреди, тој веднаш ќе стави ѕид пред него. Тогаш е ладен како шприц.

Иако му е тешко да го издржи раскинувањето, тој никогаш нема да го покаже тоа, но ќе стори се за да остане главниот освојувач.

Бикот страда долго и тивко

Овој знак на Зодијакот едвај решава да раскине, но кога ќе намисли, нема враќање назад. Бикот е искрен и верен, а тоа го очекува и од неговиот партнер.

Сепак, многу често тоа го погодува во главата. Тој страда долго и тивко и не сака да му ги довери на непријателот своите најдлабоки чувства.

Близнаците со месеци размислуваат „зошто?“.

Близнаците многу лошо се справуваат со раскинувањето, бидејќи научиле да бидат во центарот на вниманието во општеството. Затоа не можат да замислат некој да ги напушти.

Тие бараат објаснувања, ги повикуваат своите партнери доцна во ноќта, имаат испади на нежност, но ако тие се оние кои ќе стават крај на тоа, тие се сигурни во својата одлука, без оглед колку е ненадејна.

Најчестите причини за крајот се досадна врска и емоционална уцена.

Ракот, дури и кога сè е готово, чека да се врати

Ракот е емотивен и во врската често чувствува дека не добил доволно љубов. Сепак, ретко се одлучува за развод.

Тој е упорен во одржување на врска, но ниту љубовните патувања не му се туѓи. И кога ќе раскине, тој не ја губи надежта за помирување, а добронамерните совети на пријателите и семејството воопшто не му помагаат.

Лавот нема да покаже дека е повреден

Лавот никогаш нема да покаже дека е повреден по паузата. Тој е премногу себичен и горд да го признае поразот и ќе се обиде да ги убеди и другите како и самиот дека едноставно не му е гајле.

Но, ако раскине, тој се обидува да го задржи поранешниот партнер како пријател, што често му пречи при создавање нови познанства.

Девицата раскинува на културен начин

Девицата е верна и ќе стори се за врската во која ужива да трае вечно. Честопати ќе испраќа љубовни пораки и ќе покажува нежност.

Ако љубовта прекине, таа ќе се обиде да го направи крајот цивилизиран како што е и таа. Таа ќе направи пресек во животот, и ако останат други деца од таа врска, таа ќе се обиде да не страдаат премногу.

Вагите се преправаат дека сè е во ред

На прв поглед, вагата добро се справува со паузата, но сето тоа е само маска. Благодарение на одличната глума, таа нема да покаже дека е повредена затоа што не сака да си го дозволи тоа задоволство на другата страна.

Ако сепак раскине, ќе се обиде крајот да помине во најдобар ред.

Скорпиите раскинувањето го сметаат за предавство

Скорпијата е склона кон измама, но и покрај тоа, раскинувањето го смета за предавство. Токму затоа таа ќе се обиде да му се одмазди на бившиот партнер. Најтешко и е да издржи разделба затоа што ретко се врзува.

Стрелецот се придвижува брзо

Стрелецот е посесивен и баран партнер, но многу брзо се опоравува од раскинувањето. Тој верува дека нема смисла да жалиме во животот. Затоа, тој се раководи од мислењето дека најдобро ќе го преболи бившиот кога ќе започнат нова врска.

Јарецот ќе стори сé за да го задржи партнерот

Јарецот не сака кратки авантури, тој е тип за долги врски. Тој не толерира раскинување и ќе се потруди да го задржи својот партнер, а во случај врската да заврши со разделба, тој ќе го анализира секој свој чекор и ќе се обиде да открие каде погрешил.

Јарецот е толку посветен што ќе му прости на својот партнер дури и за изневерувањето.

Водолијата е толку изгубена што кажува се и сешто

Водолијата е верна, но може да се изгуби ако и е здодевно во врска. Таа сака да биде главна и не толерира посесивност, но сепак не и оди добро во раскинувањето. Сè што треба да му каже на својот поранешен партнер, им го кажува на пријателите и семејството.

И кога сакаат пауза, Рибите ќе бидат тажни уште долго време

Рибите влегуваат од една во друга врска, многу често дури и не ја завршуваат правилно првата. Меѓутоа, доколку нивниот партнер ги напушти, чувствителните Риби нема да можат да се помират со тоа и ќе се обидат се од себе да го вратат.

Тагата, плачот и болните спомени во осаменост се карактеристични за нивното раскинување.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Wall Street

Да почнеме со лошите вести – за жал, ниту една од овие жени не се најде на оваа листа благодарение на нивната работа, имено,...

Fool Moon

Форест Гамп, главниот јунак на филмската адаптација на истоимениот роман на Винстон Грум од 1986 година, доби најмногу гласови. Филмот на Роберт Земекис од...

Cotton Club

Во тековниот, октомвриски број на списанието ELLE, ќе најдете моден едиторијал под наслов „Misfits“ кој ја покажува убавината и односот на младите генерации од...

Green Tea

Таа има 50 години и е најубавото тело во Холивуд. Џенифер Лопез очигледно има добри гени, но работи и многу напорно за да ги...