Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Како да ја откриете бојата на вашата аура за неколку минути – Погледнете ги прстите: Она што го гледате открива многу за вас!

Дознајте како да ја видите вашата аура – нејзината боја открива многу за вас!

Дали е можно да ја видите вашата аура? Постои техника што може да ви помогне да ја препознаете вашата аура и да одредите која е нејзината нијанса. Бојата на аурата може да укаже на вашата физичка, емоционална и духовна состојба. Со едноставна вежба, лесно можете да го видите неговиот прв слој на аура за неколку минути.

Аурата е енергетско поле кое ги опкружува сите живи суштества. Луѓето, растенијата, дрвјата и животните имаат аура. Од духовна гледна точка: аурата е вибрацијата што ја зрачите – тоа е вашата енергија. Аурата е енергија што ја чувствувате, на пример, кога одредена личност влегува во просторијата, ја чувствувате нејзината енергија и тогаш знаете дали зрачи добро или негативно. За да ја видите вашата аура, треба да го отворите умот.

Како да го направите тоа:

Изберете го вашето омилено време од денот. Некои сакаат самрак кога целосно затемнува. Другите вежбаат на дневна светлина. Препорачувам да пробате различни опции за да видите што најдобро одговара за вас. Ако се опуштите, ќе ви биде полесно да ја видите вашата аура. Запалете свеќи, пуштете медитативна музика во позадина или медитирајте пред да започнете. Ова ќе ви помогне да го исчистите вашиот ум.

Започнете со лесно триење на прстите. Дишете рамномерно и фокусирајте се на прстите. Продолжете да ги триете прстите додека не почнат нежно да се „лепат“ едни на други. Може да се чувствува како едниот прст да е залепен на другиот, или може да се чувствува како два прста да станале еден. Полека раширете ги прстите за да има мал јаз меѓу нив (околу 1 см). Кога го правите ова, фокусирајте се на областа помеѓу прстите и обрнете внимание на тоа која боја прво ја препознавате на тој дел од телото. Во моментов е бојата на вашата аура. Можеби нема да можете да ја видите бојата на почетокот, но со текот на времето ќе забележите одредена нијанса. Повторете ја вежбата и не се збунувајте ако бојата е невообичаена.

Еве што значи бојата на вашата аура?

Сина

Чувствителни сте, повлечени сте, ги сакате и цените односите со семејството и пријателите. Имате прекрасни квалитети како сила и мудрост. Светло сината аура укажува на мир и спокојство, додека темно сината аура укажува на силна личност. Тиркизот во вашата аура може да биде преостаната енергија од минатите трауми, додека индиго нијансата укажува на психички способности.

Зелена

Светлите зелени нијанси во вашата аура покажуваат дека сте приземјени и се чувствувате добро. Вие сте сигурни во себе, го цените вашиот дом и семејството. Нејасните зелени нијанси може да значат дека се чувствувате неразбрани, бесно или се борите со неодамнешните промени.

Портокалова

Аура од портокал значи дека сте полни со енергија, го сакате животот и ги поздравувате позитивните промени. Вие не сте од оние што седат настрана и оставаат живот да поминува, постојано се стреми кон личен раст и просветлување. Вие сте во состојба да ги реализирате дури и најуникатните планови и да постигнете успех!

Розова

Розовата аура ја укажува љубовта и грижата со лежерна и радосна енергија. Светло-розовата боја може да означува високо ниво на духовност, додека подлабоките розови нијанси може да покажат дека сте заљубени.

Виолетова

Виолетова аура (особено длабока нијанса на магента) укажува на тоа дека имате психички способности. Вашите други забележителни одлики вклучуваат страст и жива фантазија.

Црвена

Црвената значи дека сте полни со страст, тоа укажува на отворена сакрална чакра. Светло-црвената боја покажува храбра и самоуверена личност (можеби и вие сакате спорт!). Од друга страна, темните или пренатрупани нијанси на црвена боја покажуваат дека ви треба повеќе радост во животот или да лекувате од минатите трауми.

Жолта

Жолтата аура значи дека се чувствувате среќни и задоволни. Можеби ќе ве сметаат за вечен оптимист! Вие сте паметни и способни да ги балансирате сите аспекти на вашата личност.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Fine Living

Наместо непотребно горење на дрва, што денес е вообичаена практика поради хиперпродукција и при која се ослободуваат штетни емисии на јаглерод диоксид во атмосферата,...

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Advertisement