Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Ирина Шајк во пижама-аутфит, а ќерка ѝ во чипкаст фустан

Храбрите комбинации на облека на Ирина докажуваат дека моделот има свој кул стил.

Руската манекенка Ирина Шајк беше фотографирана во понеделникот на Менхетен на прошетка со својата прекрасна четиригодишна ќерка Леa Де Сена.

Мајката и ќерката често се забележуваат како шетаат низ ,,Големото јаболко” и нивната блиска врска е очигледна. Минатата недела, тие беа фотографирани за време на прошетка во која малата Леа го украде целото внимание во мини фустан од Барбери, додека манекенката носеше незабележителна црна облека.

Овој пат, 35-годишната манекенка носеше лесна комбинација која изгледа како пижама во која штотуку се разбудила.

Имено, свилената црна блуза со копчиња надолу целосно го имитира кројот на пижамите, а соодветните панталони во ист тон само го комплетираа целиот впечаток.

Спротивно на тоа, ќерката на актерот Бредли Купер и Ирина Шајк, Леа, носеше бел фустан со тул и црн џемпер, чорапи и чевли.

Дека сѐ уште е урбана комбинација, Ирина покажа со избирање на класичен капут Burberry и модерна чанта со златен ланец и сабо што полека се етаблираа како еден од трендовите во одделот за обувки.

Се разбира, за Русинката, како и секогаш, големите црни очила се задолжителни, и поради пандемијата што сѐ уште трае, скоро секогаш ја гледаме Ирина како ги почитува превентивните мерки со носење заштитна маска.

Погледнете ја нашата галерија за да видите како изгледаа Ирина и Леа оваа недела во Њујорк.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement