Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Им требаше година дена: „Хари и Меган цветаат“

Потребни се 12 месеци да се биде среќен – е реченица што ја опишува моменталната животна состојба на британскиот принц Хари и Меган Маркл. Парот, кој влезе во историјата со својата одлука да го напушти британското семејство, денес конечно може да каже дека е среќен. За нивната среќа зборуваше Каролин Дуранд, една од авторите на книгата „Наоѓање на слободата“. За списанието „Грација“, таа истакна дека Хари и Меган конечно го пронајдоа својот мир и среќа по 12 месеци, што го потврдија и нивните блиски пријатели.

Со сè што ни подготви минатата година, 2020 година беше исклучително предизвикувачка година за Сасексови. Бидејќи беснееше коронавирус пандемијата, а расизмот и полициската бруталност се најдоа во глобален фокус, Меган доживеа и абортус за кој неодамна зборуваше јавно. Но, Меган и Хари влегоа во 2021 година со „надеж и возбуда за патот што претстои“.

Друг автор на истата книга, Омид Скоби, се согласува. ‘Да се ​​биде таму каде што се сега, откако воспоставија империја и добротворна организација за нешто повеќе од девет месеци, покажува колку напорно работеле на оваа транзиција на успехот. Но, треба многу да се работи за да се дојде до овој период во кој се наоѓаат сега. За жал, нивното патување беше болно “, рече Омид, кој истакна дека слушнал многу за нивните идни деловни потфати на кои се работи зад сцената.

Омид ѝ рече на Грација дека Меган и Хари ги постигнале целите што ги поставија минатиот јануари. „Пред една година тие тргнаа да создадат подобар живот за себе и за своето семејство, во кој би можеле да напредуваат додека сè уште работат работа што има социјално влијание“, рече кралскиот автор. „Тие го постигнаа тоа сега, а пријателите велат дека се посреќни од кога било“, е заклучокот за кралскиот пар.

Да потсетиме, една од најголемите причини зошто тие одлучија да се повлечат од кралските должности е притисокот на медиумите и јавноста на секој нивни потег. Како што и самата Меган изјави во документарец за нивното патување во Африка, таа не беше задоволна. Според сите сметки, тоа конечно се смени и ова тричлено семејство ужива во Санта Барбара.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Зошто спиеме погрешно?Најчеста грешка е спиењето на страна или стомак. Овие пози се многу удобни и ова е чисто психолошки момент, кој дава чувство...

Fool Moon

Италијанците се нација на естети и хедонисти. Нивниот свет се врти околу задоволствата и убавината, вклучително и жените. Каква е вистинската Италијанка? Самољубие Италијанките...

Fool Moon

ОВЕН ХранаОвните треба постојано да ја надополнуваат својата сила со калорична храна. Месо на прво место, јајца, сирења, но и многу свежо овошје и...

Green Tea

Состојки: 4 компири6 тврдо варени јајца200 гр шунка300 гр тврдо сирење (сирење)1 павлака100гр мајонезсол, бибер Подготовка: Сварете го компирот во кожата и изладете го.Гответе...

Advertisement