Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Икона на стилот: откриваме гради под проѕирни топови како Cher!

Долу со стереотипи!

Многумина се сеќаваат на огорченоста на манекенката Ања Рубик кога беше блокирана на Инстаграм поради фотографија во проѕирен горен дел без долна облека. Тој кадар е снимен зад сцената на ревијата на Сен Лоран, каде на пистата се појавија слични топови.

Оттогаш, „правилата на однесување“ на социјалните мрежи не се променети и на сите голи фотографии мора да се додадат „срца“ на критичните места.

Zadig & Voltaire и Balman

Но, дизајнерите не се предаваат: предводени од Ентоби Вакарел, тие сугерираат дека топлес шетањето во разнобојна мрежеста облека, комбинирање со панталони и потпетици, е ново ниво на женско ослободување.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Ф ановите со нетрпение го очекуваат продолжението на култната серија на ХБО Макс „Сексот и градот“. Така, според „Дејли мејл“, наместо Саманта (Ким Катрал...

Fool Moon

Лејди Гага е една од оние музичари од светската музичка сцена која нема што не направила – плејада хитови, го освои Златниот глобус, неколку...

Cotton Club

Модниот бренд Miu Miu претстави кампања за пролет / лето 2021 година, што претставува заедница на неконформисти со жива личност. Миучија Прада реши да...

Cotton Club

Џо Бајден положи заклетва како 46-ти американски претседател на Соединетите Држави на церемонија во Вашингтон. Пред него се заколна и Камала Харис, првата потпретседателка...

Advertisement