Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Изненадувачки: Што е карактеристично за оние парови кои најмногу имаат секс?

Одржувањето на чист и свеж личен простор го прави попривлечен за интимноста. Уште подобро е ако ја споделите работата, сè ќе завршите побрзо, а чистењето заедно може да биде секси.

Размислете за тоа: ако сте дури и малку расположени, влегувањето во неуредна просторија полна со облека, обувки и сè друго ќе ве натера да се откажете од идејата за секс.

Уште подобро е ако ја споделите работата, задачите ќе ги завршите побрзо, а чистењето заедно може да биде секси. Имено, паровите со подеднаква поделба на домашните обврски имаат повеќе секс, заклучиле истражувачите, тврдејќи дека ваквото однесување придонесува за чувство на поголема еднаквост, блискост и задоволство во врската. Сето ова резултира во поголема фреквенција на сексуални односи.

Само внимавајте да не бидете опседнати со чистење, што може да има спротивен ефект од поттикнување на интимност. Во тој случај, едниот партнер може да биде многу подобар од другиот. Ова може да направи другиот партнер да се чувствува како да не ја цените нивната помош или уште полошо, да се чувствува осуден за нивните вештини за чистење од втор степен, пренесува Јаху.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Според (застрашувачката) европска статистика, скоро 70 проценти од жените воопшто не разговараат со својот партнер за секс. Зошто е важен разговорот? Не можеме да...

Route 66

Секогаш кога ќе наидеме на нов концепт на мотор, секогаш се надеваме дека тој ќе ни понуди нешто повеќе од вообичаено, поместувајќи ги границите...

Cotton Club

Овие безвременски модели ќе ги ублажат сите ваши модни дилеми во секоја ситуација и ќе се погрижат секогаш да изгледате младешки, елегантно и шик...

Green Tea

Црвеното вино содржи многу антиоксиданти, компоненти кои го штитат срцето, нервниот систем и го штитат целото тело од оксидативен стрес. Доколку немате навика да...